-14- Ze bezitten dan 75 bunder on- bezwaard land, 58.000 aan effec- ten en uitstaande leningen en 7.700 aan uitstaande hypotheken op landerijen, enz. Hij schat het totale bezit op f 360.000. Gevonden wordt dat Wieringerwaard niet de hoofdplaats kan zijn. Beter acht het college om Barsingerhorn zelf- standig te laten. Mocht samen- voeging een feit worden dan wordt Barsingerhorn hoofdplaats. Een andere combinatie is ook mogelijk, mocht Barsingerhorn geen hoofd plaats kunnen worden dan is er alles voor te zeggen Barsingerhorn met Schagen samen te voegen. Waarom Barsingerhorn als hoofd plaats? 1. omdat het groter is in hectaren en aan ingezetenen. 2. Barsingerhorn heeft uit oog- punt van bestuur groter verscheidenheid, er zijn bij- voorbeeld 5 kerken van 3 kerkgenootschappen op sociaal Het raadhuis van Barsingerhorn en economisch gebied heeft Barsingerhorn een rijke schakering, er is industrie, landbouw, veeteelt en er zijn arbeiders en ambtenaren. Barsingerhorn wordt doorsneden door een kanaal. In de achterliggende jaren heeft Barsingerhorn getoond het hoofd te kunnen bieden aan vele moeilijkheden, als Zuiderzeewerken en kanalisatie. In Barsingerhorn zijn gevestigd besturen van 5 polders. Centrumgemeente is Barsingerhorn al jaren voor de vleeskeuringsdienst en thans ook van de distributiekring. Raadslid Burger is tegen samenvoeging met Schagen, omdat bijvoorbeeld de bewoners van Waardpolder 9 km van Schagen af wonen. Verder is hij het met het voorstel van het college eens. De heer Smit is tegen samenvoeging met Wieringerwaard, dan maar samen met Schagen. De heer Blaauboer wil dat Barsingerhorn zelfstandig blijft. "Wat Wieringerwaard's argumenten betreft, als vroeger een burgemeester benoemd werd lag er de grootste mestvaalt achter zijn huis, het finantieele motief van wethouder Sijbrands van Wieringerwaard is ongelukkig. Spreker wil ijveren voor 7 behoud van burgemeester Logger, waarmee hij geen kwaad wil zeggen van burgemeester Kaan, maar de opleiding spreekt ook een woordje mee en hiermede zullen hopelijk de heren in Den Historisch Niedorp, informaticblad 2016 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 14