-12- komt Wieringerwaard het recht toe om hoofdgemeente te worden en moet de naam van de nieuwe gemeente 'Wieringerwaard' zijn. Raadslid Nieuwboer vindt dat Wieringerwaard zelfstandig moet blijven en als Barsingerhorn hoofdplaats wordt, dan "ziet het er voor de Wieringerwaarders niet best uit, die moeten voor gemeentezaken dan een heel stuk weg De heer Visser ziet ook liever een zelfstandig Wieringerwaard. Als echter wordt samengevoegd, meent spreker dat Barsingerhorn een beter centrum zal zijn. De bewoners van Haringhuizen en de Moerbeek zijn wel heel ver van het raadhuis in Wieringerwaard af. Men moet goed voor ogen houden welke plaats het gunstigst ligt. Visser zegt dat hij het motief van de 'financieel sterkere' weinig gelukkig vindt. "Wij zijn sterk, dus moeten wij de boventoon voeren, is uit de tijd!" De voorzitter, burgemeester Kaan, antwoordt hierop met een voorbeeld. "Als twee buren samen gaan wonen, waarvan de een arm is en de ander rijk, dan zal de rijkste toch graag baas blijven in eigen huis. Precies zo is het hier nu niet. Wieringerwaard zal niet de baas willen spelen over Barsingerhorn, maar wil toch de naam laten voortleven.De heer Visser noemt nog een andere mogelijkheid van samenvoeging namelijk met Schagen en Sint-Maarten. Die combinatie vindt hij beter dan met Barsingerhorn. Het Polderhuis van Wieringerwaard B en W van Wieringerwaard hadden in hun vergadering geen consensus kunnen be- reiken. Er was een minderheidsstandpunt. Aanvankelijk werd het minderheidsstandpunt niet bespreekbaar gemaakt, maar de heer Visser begreep niet waarom dat niet zou kunnen. Door uitwisseling van gedachten moet men toch tot betere inzichten komen!" Wethouder Koster verklaart dan de minderheid in het college te zijn. Samenvoeging is voor Barsingerhorn een voordeel, voor Wieringerwaard n Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 12