-22- Begraafplaats Waardpolder Grafzerk nummer A89 is een provinciaal Grafzerk nummer A111 is een provinciaal monument. monument. De algemene begraafplaats aan de Waardpolderweg dateert uit het eind van de negentiende eeuw. Hier bevinden zich nog enkele zeer oude grafzerken. De grafnummers A89 en A111 zijn provinciale monumenten. Identiteit Waard- en Groetpolder Er is geschreven dat de Waard- en Groetpolder de eerste Zuiderzeepolders zouden zijn, terwijl de Wieringermeer die pretentie eveneens heeft. Als de Waard- en Groetpolder Zuiderzeepolders zouden zijn dan is de in 1611 drooggelegde Wienngerwaard dat ook. Het is echter een hypothetische vraag, want in het gebied ten noorden van de Westfriese Omringdijk is niet te bepalen waar de Zuiderzee indertijd eindigde en het waddengebied begon. Zeker is dat de Wieringerwaard en de Waard- en Groetpolder gelegen zijn op voormalige wadgronden. Toch zouden ze ook Zuiderzeepolders genoemd kunnen worden, de Wieringerwaard minder dan de Waard- en Groetpolder, omdat de eerste grotere wadgronden binnendijkte. Je zou de Waard- en Groetpolder het beste een overgangslandschap kunnen noemen van de wadgronden in het westen naar de Zuiderzee in het oosten. Niet alleen de geografische ligging, maar ook het beeld van de Waard- en Groetpolder is te typeren als een overgangsgebied. De schaal van de percelen, de wegen en sloten, maar ook die van de bebouwing is hier kleiner dan die van de Wieringermeer. De polder heeft zijn geheel eigen maat, anders dan die van de oostelijk gelegen Historisch Niedorp, informatieblad 2015 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2015 | | pagina 22