-20- bedekking. Het dak is uitgevoerd in gewapend beton, waarvan de rand later werd voorzien van een houten lijst. De bovenzijde van het muurwerk, een soort terugliggende fries, heeft aan alle zijden rode plavuizen en daaronder een matzwart verglaasde raamdorpelsteen met daaronder een bakstenen rollaag. Ter decoratie heeft het muurwerk de voor het PEN kenmerkende tegels met voorstellingen van een haan en een hond. Westfriesedijk 13 Westfriesedijk 13. De kop-romp-boerderij is een provinciaal monument. Deze kop-romp-boerderij dateert uit 1928 en is een provinciaal monument. De boerderij is van algemeen belang uit cultuur- en architectuurhistorisch oogpunt als gaaf bewaard voorbeeld van een boerderijtype uit de eerste helft van de twintigste eeuw, welke kenmerkend is voor de sobere bouw in de Groetpolder. De boerderij heeft kenmerken van zowel de Delftse als de Amsterdamse School. Zij heeft een oost- westgericht grondplan bestaande uit twee achterelkaar liggende rechthoeken van ongelijke grootte. De kleinere westelijke rechthoek (aan de Westfriesedijk) vormt de basis voor het woonhuis, de grotere oostelijke rechthoek voor het bedrijfsgedeelte. Het voorhuis is lager dan het bedrijfsgedeelte en wordt daarvan gescheiden door een brandmuur. Het voorhuis is een bouwlaag hoog en heeft een zolderverdieping onder een zadeldak. De noklijnen van kop en romp staan haaks op de Westfriesedijk. De boerderij heeft Delftse School-elementen zoals het ontbreken van een overstek en windveren aan het dak van zowel het voorhuis als de erachter gelegen stal, evenals de opvallende gebogen vorm van de darsdeuren. Het platte hoekraam in het voorhuis Historisch Niedorp, informatieblad 2015 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2015 | | pagina 20