-18- geprobeerd. Het was een gemengd bedrijf dat in 1883 als modelboerderij werd geliquideerd. De woning met de erachtergelegen stal is van belang uit cultuur- en architectuurhistorisch oogpunt als een deels nog redelijk gaaf bewaard voorbeeld van een proefboerderij in de Groetpolder. De boerderij is gebouwd als 'Limburgse boerderij met een voorhuis, twee stallen als zijbeuken aan weerszijden van het voorhuis en een achterstal tussen beide zijstallen. Groetpolderweg 13. De boerderij 'Casualita' De op deze wijze gebouwde woning met opstallen sloten een rechthoekige tuin binnen. De stallen terzijde van de woning zijn gesloopt, zodat alleen het voorhuis en de achterstal nog aanwezig zijn. Het woonhuis is gebouwd op een rechthoekig grondplan van een bouwlaag onder een samengesteld zadeldak met de noklijn evenwijdig aan de weg en waarvan de geveltop zich voortzet in het dak. De ramen ziin getoogd met een hanenkam. Groetpolderweg 27 De boerderij had de naam 'Ons genoegen'. De stal dateerde uit de negentiende eeuw en het aangebouwd voorhuis uit omstreeks de jaren twintig of dertig van de twintigste eeuw. De boerderij was van algemeen belang uit cultuur- en architectuurhistorisch oogpunt als redelijk gaaf bewaard voorbeeld van agrarische bouwkunst uit de tweede helft van de negentiende en de eerste helft van de twintigste eeuw. Het voorhuis was een mooi voorbeeld van de architectuurstijl van de Amsterdamse School. Beschrijving: een op een rechthoekig grondplan gebouwde boerderij van een bouwlaag onder een zadeldak met de noklijn haaks op de weg, bedekt met golfplaten. Het Historisch Niedorp, informatieblad 2015 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2015 | | pagina 18