HISTORISCHE ZAAK IN LAND- EN TUINBOUWZADEN HEROPEND -29- Fa. K. Brugman in inkel De Voorsloot bestond toen nog. Een noodbrug werd gemaakt, want toen was al duidelijk dat de sloot gedempt zou worden. Wat een vooruitgang, die noodbrug. Wij konden met de auto tot voor de deur rijden en hoefden niet meer met de kruiwagen over het noodbruggetje. In eerste instantie dacht ik aan uitbreiding van het assortiment met gereedschap, maar toen zeiden de vrouwen van de toneelvereniging tegen mij: "Frits, je moet met bloemen beginnen, dan hoeven wij niet aldoor naar Nierup." Goede raad is duur. Dus begonnen wij met de verkoop van bloemen en planten in de voormalige zaadwinkel. Dat duurde niet lang, want dat was allemaal veel te klein. Wij besloten een verkoopkas van 300 m2 te bouwen, met aansluitend een binderij van ongeveer 30 m2. Op 27 maart 1969 werd de zaak officieel geopend door burgemeester Anker. Het duurde echter nog tot 1975 voordat de demping in het kader van de ruilverkaveling werd gerealiseerd. Maar de echte vooruitgang kwam toen de Voorsloot dichtging. Er kwam meer ruimte om voor de kas tabletten te maken waarop de planten uitnodigend werden opgesteld. In 1976 ging de omzet met een flinke sprang omhoog. K.BRU6M4N Als ik nu terugkijk denk ik, was de Voorsloot maar nooit gedempt. Het karakteristieke van ons dorp is te grabbel gegooid. Maar in de jaren zestig en zeventig keek men heel anders tegen deze dingen aan. Historisch Niedorp, informatieblad 2015 nr. 1 WINKEL. - In Winkel vond de opening tuinzaden. die werden vervoerd in een plaats van de naar de eisen des tUds kast met laden op zijn rug. ingerichte zaak in land- en tuinbouw- Hij werd opgevolgd door zijn zoon de zaden en bjjbehorende artikelen van de heer K. Brugman. die het presteerde elke fa. K. Brugman. donderdag per kruiwagen met zijn han- In recordtijd hebben de verschillende delsartikelen de Schager markt te be- aannemers. J Brugman. timmer- en met- zoeken en er niet tegen opzag om dezelfde selwerk. J. BUlstra, schllderwerk en K. dag 's middags met de z.g. kriel op z'n l.eguit, verliehting. iets tot stand ge- rug een voetreis te maken naar Twisk bracht wat de grote publieke belangstel- en Opperdoes. Thans is het zo dat het ling volkomen verdiende. De zaak die assortiment land- en tuinbouwzaden nog altijd de naam fa. Brugman draagt steeds uitgebreider wordt en in de loop en waarmee omstreeks het jaar 1800 werd der jaren neemt de handel in b-strij- begonnen. wordt reeds jarenlang met dingsmiddelen en moderne tuinbo i;e- surres beheerd door de heer K. Bart, die reedschappen in belangrijke mate toe. In -chter binnen afzienbare tijd ruimte gaat de nieuw ingerichte zaak is een keur- maken voor zijn zoon Frits, die het vol- collectie van deze artikelen ten toon- gend voorjaar in het huweiyk treedt. gesteld Dat er in de loop der jaren wel iets op Naast de op kunstzinnige wijze geeta- het gebied van zakendoen is veranderd, leerde artikelen. waaraan etaleur de heer blijkt uit het volgende J. Korff zijn medewerking had verleend. maakten een aantal fraaie ter gelegen- Omstreeks het jaar 1800 begon de over- heid van de heropening aangeboden grootvader van de heer Bart, de heer P bloemstukken de zaak tot een bijzonder Brugman. een bescheiden handeltje in aantrekkelijk geheel. Voor de grote belangstelling en de vele geschenken die we bij de opening van onze nieuwe verkoopkas op 27 maart j.l. mochten ontvangen. onze hartelijke dank. Winkers Tuincentrum fa. K. Brugman Fam. K. Bart Fam. F. Bart Winkel, mei 1969

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2015 | | pagina 29