Uitnodiging voor een interessante bijeenkomst -52- thuisblijven om op de winkel te passen, om af en toe een paar pakjes andijvie of een zakje slakkenkorrels te verkopen. 'Ik zou wel eens met de kinderen naar het zwembad willen', verzuchtte zij dan. In de periode dat ik met mijn vader samenwerkte heb ik nooit tegenwerking van hem ondervonden. Hij was een tevreden mens die niet streefde naar meer en groter. Toen ik in de zaak kwam was ik als jonge man ambitieus. Dat was nodig ook. Zie het hoofdstuk Frits Bart. Hoewel het van hem eigenlijk niet meer zo hoefde, heeft hij me altijd gestimuleerd en mij alle vrijheid gegeven om de dingen te doen zoals ik meende dat het moest. Daar ben ik hem zeer dankbaar voor. Ook dankbaar ben ik voor alle medewerking die ik van mijn lieve moeder mocht ondervinden. Op deze nuchtere, evenwichtige en zorgzame vrouw kon ik altijd rekenen. Vooral na het overlijden van vader sprong ze bij wanneer dat nodig was. Bijvoorbeeld met aardewerk prijzen, potten schoonmaken en oppassen. Iedere donderdag kwam zij tot haar negentigste het kantoor en de kas schoonhouden, samen met onder andere Lena Keezer. Winkel Bron: 'Van Kassiesventer tot Hovenier', door Frits Bart Tulpen koppen Vanaf november 2014 is de zogenoemde Beeldbank van het Regionaal Archief in Alkmaar, met duizenden foto's van onze omgeving, voor het publiek toegankelijk! Op woensdag 26 november is er in de Prins Maurits een feestelijke presentatie. 's Avonds van 19.30 tot 22.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Zet het in uw agenda. Historisch Niedorp, informatiehlad 2014 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2014 | | pagina 52