-4- vroegere doktersfamilie De Boer. Hier ligt Anna de Boer-Hamilton of Silverton Hill. Onmiskenbaar een mooie Engelse topografische naam. Dat Hill duidt op een heuvel, maar waar precies blijft ongewis. A1 geef ik onmiddellijk toe dat ik er niet naar gezocht heb. We gaan nog even verder met de zuiltjes: Bregje Kater-v.d. Ham. Den Ham vinden we op drie verschillende plaatsen: in de provincies Groningen, Overijssel en Utrecht. We lezen verder Hendrik Versluis, een naam die geen enkele aanwijzing geeft over de geografische oorsprong. Vervolgens Johannes Lubertus van Herwerden. Daar hebben we het al eens over gehad in een uitgebreid stuk over de Van Herwerdens die oorspronkelijk uit Heerewaarden stammen. Het zal geen verwondering wekken dat er diverse stenen zijn waarop die naam voorkomt. Dat geldt eigenlijk ook voor de achternaam van Cor Blokker. Overigens een echte Westfriese plaatsnaam. We betreden nu via Trijntje van der Heijden de eigenlijke begraafplaats. Waar we dat Heijden moeten plaatsen is uiteraard volstrekt onduidelijk. We ontmoeten andere Trijntjes bij Trijntje Glas-Schagen en bij Trijntje van Zoonen-Schager. De naam van ons eigen streekstadje komen we af en toe tegen. Net als de plaatsnaam Langedijk, bijvoorbeeld a bij Grietje Langedijk. Een terugblik over de nieuwe begraafplaats Guurtje Biesheuvel-Slikker verwijst wat haar meisjesnaam betreft mogelijk naar de aanleg van de Wieringerwaard. De naam van de betrokken dijkwerkers als slikkers is daar nogal blijven hangen. Biesheuvel betreft een plaatsje tussen Waalwijk en Gorinchem. De oude naam voor Den Helder komen we tegen in de naam van Maartje Kos-Helder. Het lidwoord Den is er later aan toegevoegd. Historisch Niedorp, informatieblad 2014 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2014 | | pagina 4