-43- dat deze zich daarbij nota bene liet inspireren door de tragedie van de moord op Willem van Oranje in 1584. Deze tragedie speelde hij met zijn toenmalige vrienden meerdere keren na in de hal van zijn ouderlijk huis aan 't Paadje te Nieuwe Niedorp. Deze boerderij werd overigens ook gebouwd door vader Henk, onder architectuur van zijn eerder genoemde broer. Na de wapens werd er door Bart ook een eigen muziekinstrument gebouwd, een Russische balalaika. Een s,a«l,je van deprecisiewaar»Ke Bart alsjongeneen r. r imitatie-pistool maakte Dat was andere koek. Volgens Diana, de vrouw van Bart, is hij zo muzikaal dat hij zomaar op allerlei instrumenten in korte tijd kan spelen. Het hoort eigenlijk helemaal bij een alleskunner. Naast de bijzondere oldtimers maakt Bart ook meubels en schilderijen. Een groot beeldhouwwerk, zoals bijvoorbeeld van een houten olifant met een kop op ware grootte, gaat hij niet uit de weg. Kleinere sculpturen in brons of was zijn hem ook vertrouwd. Als we een lijstje van vroegere exposities mogen citeren zien we bijvoorbeeld de zogeheten Kunststelling in Alkmaar op de Laat. Hij exposeerde daar met anderen onder de toepasselijke naam Wonen en Kunst. Vervolgens komen we het Hotel de Ville in het Franse Laon tegen. Zijn autosculpturen stonden op de Retromobile in Parijs. De Expohallen in Antwerpen vertoonden zijn werk. Heel wat dichterbij wordt de Lucaskerk in Winkel genoemd, en niet te vergeten, zijn eigen huis, de oude graanmaalderij. Als we zijn leertijd op de diverse scholen bekijken valt op dat er weinig gelijkmatigheid in zit. Hij begon al te jong op de kleuterschool, zodat hij er binnen de kortste keren weer vanaf was. Wat hem op de lagere school al bijzonder irriteerde was het competitieve. Vooral bij gymnastiek en sport. Op de technische school heeft hij maar een jaar gezeten. Daarna werd het de Praktijkschool in Alkmaar waar etaleren een belangrijk onderdeel van vormde. lets wat hem heel goed lag. Hij was vijftien toen hij in Utrecht het Nimeto ging volgen: het nationaal instituut voor middelbaar en technisch onderwijs. Een hele mond vol. Dat technische sloeg niet op kennis van motoren, maar op etaleren, reclame en marketing. Het beviel hem daar uitstekend. Hij mocht bij bekenden intrekken, een familie in Bilthoven. De vader was verbonden aan de beroemde Kees Boekeschool. Dat zegt iets over de sfeer. Een bij uitstek sportieve knaap is Bart nooit geweest. Hij hield, net als zijn vader, van zeilen. Voor hem is dat een Franse zeilboot geweest, de Piaff. Zijn vader had indertijd zijn eigen boot van hout gemaakt. Die lag dan in de Rijd bij villa De Skulp, genoemd naar de Schulpweg. Die villa was nog door vader zelf gebouwd. Bart en zijn vrouw Diana hebben een kind gekregen, een dochter, Romy. Toen hun tuin een keer gebruikt werd voor het blad Elegance viel de inmiddels veertienjarige Romy nogal op bij de fotograaf. Ze straalde een soort vanzelfsprekende schoonheid Historisch Niedorp, informatieblad 2014 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2014 | | pagina 43