-59- De ex-penningmeester van kerken in de Maastrichtse wijken Malmberg en Pottenberg verduisterde in 2,5 jaar ruim een ton. De diefstal werd ontdekt toen de parochie steeds maar aanmaningen bleef ontvangen. De rekeningen van de kerken bleven leeg. Op de tv werd begin maart verhaald over een echtpaar uit Voorburg dat van de Haagse doopsgezinde Kerk 6,5 ton had verduisterd. Intussen blijkt er nu in april ook weer een penningmeester uit Delfzijl er met de centen vandoor te zijn gegaan. De perikelen rond onze dorpen zijn ons voor een deel bekend, maar bleven tot dusver grotendeels buiten de krant. In Barsingerhorn werd een paardenclub zwaar getroffen. In Winkel was het de kerk waar enkele tonnen werden verduisterd. De voormalige penningmeester van het weekblad De Niedorper weigert al jarenlang de oude kas met enige tienduizenden over te doen aan de nieuwe penningmeester. En zo is nog wel wat. Onze eigen penningmeester heet Chris Wiedijk. Hij zou zich echt doodschamen om de naam Wiedijk, van het hier bekende accountantskantoor, te grabbel te gooien. Hij staat er dan ook op dat er elk jaar een serieuze kascommissie de penningen controleert. De eigen leden van het stichtingsbestuur mogen dat wettelijk niet doen. De vader van Chris heeft onze stichting in 1982 opgericht en is daar vele jaren penningmeester van geweest. Het zit dus in de familie om onze euro's volgens de regels uitstekend te beheren. Het trammonumentje van Historisch Niedorp Nieuwe Niedorp, voorjaar 2014 Historisch Niedorp, informatieblad 2014 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2014 | | pagina 59