Zoektocht naar de Arnaudsput bij de plaats Winkel -13- in twee golven, een in de zomer van 1918 en de ander in de late herfst en winter van 1918-1919. De ziekte begon met hoge koorts, keel- en spierpijn. Ademhaling werd steeds moeilijker en binnen enkele dagen trad de dood in. De regionale kranten meldden: 'in het Waarland stierx'en drie kinderen aan deze ziekte, in Broek op Langedijk zeven personen op een totaal aantal inwoners van tweeduizendOok in Anna Paulowna meldde de ziekte zich, evenals in Nieuwe Niedorp. winvzu Volgens de Schager Courant van 7 1<*ITii'r^S^rTww5>e december 1918 zijn de openbare lagere scholen in WiiM <fe Spaanse griep gesloten tot na de Kerstvakantie. Verder geen enkele officiele mededeling omtrent deze ziekte. Waren er dan geen slachtoffers te betreuren in Winkel? Ik heb mijn twijfels. Als je de overlijdensadvertenties leest waar de volgende woorden in voorkomen: na kortstondig lijden'na ongesteldheid van enige dagenof woorden van gelijke strekking, dan kom ik uit op drie slachtoffers op zestienhonderd inwoners. Geraadpleegde literatuur en dergelijke in deel 2 in het volgende nummer. Winkel, maart 2014-03-29 door John van Lunsen In het archief van het Meertens Instituut in Amsterdam is een collectie van zo'n 45.000 sagen, legenden en sprookjes, bijeengebracht door liefhebber en verzamelaar van volksverhalen Jacques R.W. Sinninghe (1904-1988). De Collectie Sinninghe herbergt 45 laden met duizenden uitgetypte systeemkaarten en 29 verhuisdozen vol verhalen. Een van de onderwerpen in zijn collectie is de 'Noord- Hollandse heilige put', onderverdeeld in: de Adelbertusput te Egmond, de Willibrordusput te Heiloo, de Runxputte te Heiloo, de Engelmondsput te Velsen (vergraven door het Noordzeekanaal?) en de Arnaudsput te Winkel (een vergeten waterput). Adelbertusput Willibrordusput Runxputte Historisch Niedorp, informatieblad 2014 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2014 | | pagina 13