Actueel nieuws lAAftd OVO -3- door Jan Keuken Oude Niedorp De rui'nekerk is schitterend en toch in alle eenvoud gerestaureerd. Dat moet gezegd. Men kan nu vrij naar binnen lopen, zonder dat men gevaar loopt iets op zijn hoofd te krijgen. Overal hangt de nodige informatie over de geschiedenis van het gebouw. Men kan op een van de banken de indruk-wekkende omgeving nog eens rustig op zich in laten werken. Echt een aanbevolen pleisterplaats voor een toeristisch fietstochtje. En als men zin heeft om eens achter het voormalige kerkje te kijken, zal men daar naast elkaar de verschillende gedenkstenen aantreffen van de familie Steen. Vlak achter het baarhuisje. Pieter Steen, de bekende uitvinder en constructeur van visfileermachines, heeft voor dit zeer bijzondere ensemble gekozen en er zelfs een bankje bij laten plaatsen. Hij is overigens de enige van zijn familie die hier werkelijk begraven ligt. Het interieur van de rui'nekerk Nieuwe Niedorp De grafsteen waarop Loesje Pinto herdacht wordt is door de gemeente verplaatst naar een bijzonder opvallende plek. Hierdoor komt het karakter van dit speciale oorlogsmonument des te beter uit. De steen is met het nodige respect neergelegd in de bocht van het toegangspad, naast de oude begraaf- plaats, achter de hervormde kerk. Er zou nog een weinig opvallend informatie- bordje komen. Dat heeft onze stichting op zich genomen. Het blijkt niet eenvoudig om met ZO weinig mogelijk De grafsteen met de naam van Loesje Pinto woorden voor een passende tekst te zorgen. Daar wordt nog steeds over gedacht. Een van de problemen is het volgende: moet eigenlijk worden aangegeven dat pleegvader Jaap de Vries Loesje heeft toegevoegd aan de namen van zijn eigen ouders? Die namen kunnen gemakkelijk tot verkeerde conclusies leiden. Dat klopt. Maar is dat erg? Vergeleken met de echte tragedie stelt het natuurlijk niets voor. Mogelijk stemt de meerderheid van onze stichting om maar helemaal geen bordje te plaatsen. We zullen er op de volgende vergadering in november uiteindelijk wel uitkomen. Nieuwe Niedorp, najaar 2013 Historisch Niedorp, informatieblad 2013 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2013 | | pagina 3