krabde over de vraag of zijn werk eigenlijk wel genoeg opleverde. Het leek hem verstandig om te solliciteren naar het beroep van gemeentebode. Hij werd aangenomen. Zo werd hij ambtenaar met een geregeld inkomen. Wel zo prettig voor zijn vrouw Wies met wie hij tamelijk laat in het huwelijk trad. Hij was inmiddels de veertig gepasseerd. Tijdens zijn schooltijd was zijn interesse voor de natuur al behoorlijk gewekt en dat heeft ertoe geleid dat hij samen met Ab Haven en Jan Smit de Vogelwerkgroep heeft opgericht. Daarvan heeft hij een paar jaar geleden het voorzitterschap neergelegd. De interesse voor de archeologie kwam in eerste instantie bij Jaap Kooij vandaan. Jaap van de bekende boerderij Koetenburg die zich indertijd al met geschiedkundige vondsten bezighield. Intussen heeft Aat al een hele verzameling aan zeer oude potten, kannen en alle mogelijke keramiek opgegraven, een klein museum waardig. (Maar eigenlijk meer een zorg voor de toekomst.) Een derde hobby was de fotografie. Dat leidde tot het oprichten van de Fotoclub Niedorp. Tijdens zijn werk op het gemeentehuis kwam hij in aanraking met het oude gemeentearchiet. Het moment om zelf maar eens een boek te schrijven over de geschiedenis van de gemeente Niedorp was toen niet ver meer. Hij had als schoolkind al graag verhalen geschreven. Het toenmalige gemeentebestuur nam het plan nauwelijks serieus. Maar het prachtige resultaat verbaasde uiteindelijk iedereen. 'De historie van de Niedorpen en Winkel werd zelfs een relatiegeschenk van de gemeente. Kort geleden is er weer een vijftigtal herdrukken verschenen. Voornamelijk op aandrang van burgemeester Weerwind die het bijzonder spijtig vond dat er voor hem zelf geen boek meer was te krijgen. Aats tweede boek 'Niedorp in historisch perspectief had niet het succes waar de uitgeverij op gerekend had. Zelf heeft Aat juist aan dat boek, naar eigen zeggen, het meeste plezier beleefd. Er kwam een deel van de oplage bij boekhandel Plukker terecht, waar hij er voor een klein prijsje een twintigtal van heeft opgekocht om ze zelf weer aan de man te kunnen brengen. Zolang de voorraad strekt is via boekhandel Julius zijn eerste boek nog te bestellen. De prijs is 27,50 euro. Dat is het zeker waard. De Stichting Historisch Niedorp heeft haar ontstaan ook deels aan dit boek te danken. De noodzakelijke subsidies van de Niedorper Wezenadministratie en het accountantsbedrijf Wiedijk vereisten simpelweg de vorming van een stichting. Precies in dezelfde tijd, zo'n dertig jaar geleden, was er een werkgroep De Sluis die aan het herstel van de schutsluis werkte door ijverig de steentjes van de kademuren af te bikken. Zo is het gekomen. Van het stichtingsbestuur waren tot voor kort nog slechts twee leden over. Aat en degene die hem nu gaat opvolgen. Voor de geschiedenis van Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp en Winkel heeft Aat in elk geval een grote betekenis gehad! Zijn persoonlijke contacten met het gemeentebestuur leidden nogal eens tot bijzonder vruchtbare resultaten. Zo kon bijvoorbeeld worden geregeld dat de doorgeroeste en inmiddels gevaarlijke ijzeren trambrug over de Langereis simpelweg naar de oudijzerboer kon en de brughoofden mochten blijven liggen. Het gereserveerde geld, een behoorlijke som, mocht vervolgens naar onze stichting worden overgeheveld. Connecties maakten het onder andere mogelijk om de tramrails voor de Lutjewinkeler Weere gratis te laten plaatsen. Ik noem maar wat. Over de talrijke artikelen in ons Informatieblad hoef ik het niet te hebben. We willen onze erkentelijkheid tot uitdrukking brengen in de benoeming tot 'Lid van Verdienste'. Historisch Niedorp, informatieblad 2013 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2013 | | pagina 4