-33- Er woonden en wonen nogal wat mensen in een woning pal aan het water. Maar aan een Wuiver als weg heb je mogelijk meer kans. Zo'n weg zou de naam overgenomen kunnen hebben van een belendende sloot die zelf al lang niet meer bestaat. Het Wuiver zou intussen ook een wijkje kunnen zijn. Om G. Karsten uit Noordhollandse Plaatsnamen eens uitvoerig aan te halen 'Weiver en Wuiver komen als naam van verschillende buurten(?) in de Zaanstreek voor, meestal aan het Weijver als naam voor het woonwijkje tussen Venhuizen en Hem in 1877. Tegenwoordig heet alleen de weg nog Twijver einde van het dorp, dwars van de hoofdweg en de verbindingsweg vormende naar een naburig dorp, onder andere in Het Wormer Weijver en Het Jisper Weijver.' En verder noemt hij de Twuiverweg te St. Pancras en Het Twuyver te Venhuizen. Dat laatstgenoemde lijkt een wijkje waar de Van Twuiverfamilie zo van afkomstig zou kunnen zijn. Het zou kunnen. Wieringermeer Het vraagstuk van de Wuiversloten In de prachtige Historische Atlas van uitgever Robas zien we anno 1877 geen Twuyver of Wuiver staan, maar Weyver als een soort buurtschap tussen Venhuizen en Hem. Het blijkt dat zo'n naam ook zelfs hier niet steeds op dezelfde wijze geschreven wordt. In de Stratenatlas van Nederland lezen we Twijver. Er is nogal wat afgerommeld met de spelling van onze oude namen. (En dat geldt trouwens ook voor familienamen.) We blijven nu wat dichter bij huis. Aartswoud kent de Korte Wuiver als smalle dwarsweg aan het begin van het dorp richting de Zuiderzeestraat oftewel De Gouw. Vroeger was de naam Eerschwouder Weijver. lets zuidelijker vinden we de Groene Wuiver, vroeger de Hooghwouder Weijver. En nog een stuk verder, letterlijk op de grens tussen de voormalige gemeenten Hoogwoud en Opmeer, van oudsher de Opmeerder Weijver. Of het banpad op het grensdijkje zo genoemd is, dan wel het water aan een van de zijden, is niet duidelijk. Het informatiebord van het Aartswoud Hoogwoud De drie Wuivers bij Aartswoud en Hoogwoud Historisch Niedorp, informatieblad 2013 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2013 | | pagina 33