-19- onderdak bij familie in Nieuwe Niedorp. Elisabeth kon onmogelijk voldoen aan de grote schuld die haar vader haar had nagelaten. Zij zag dan ook af van acceptatie van de erfenis. Wat een ramp had deze familie getroffen. Een gewaardeerd en gefortuneerd regent en bewoner van de grootste boerderij in Heerhugowaard ging roemloos ten onder, ergens begraven in een anoniem graf. Curator van de failliete familieboedel werd haar oom Adriaan van der Woude, notaris in Nieuwe Niedorp. A1 die tijd woonde de pachter Pieter Adriaensz sinds het vertrek van Hartman van der Woude in 1676 om niet in de boerderij Torenburg. De nalatenschap werd pas in 1689 afgewikkeld, maar daarvoor, in 1678 was de boerderij aan de Middenweg al verkocht aan Gerard Bicker van Swieten (1632-1716), die de beide kavels C45 en C46 met de hofstede uit de failliete boedel had overgenomen. Zo kwamen deze kavels weer terug in het bezit van de Amsterdamse regentenfamilie Bicker. Een foto uit de jaren zestig van de vorige eeuw van Heerhugowaard-noord met zicht op de R.K. kerk aan de Middenweg. De eerste huizen van een nieuwbouwwijkje zijn al te zien. Midden op het nog lege veld rechts van de kerk heeft de boerderij Torenburg (Middenweg 543) gestaan. Hoe liep het af met de kapitale hofstede die aanvankelijk het Toornhuis werd genoemd en later bekend werd onder de naam Torenburg, Middenweg 543? In 1893 sloopte de toenmalige eigenaar Heinrich Wessel Burke uit Hoorn de hofstede. Er kwam een veel kleinere boerderij voor terug. Toen deze boerderij in 1930 verbrandde, werd deze niet herbouwd. Het erf bleef enkele jaren onaangeroerd met alleen de resten van de boerderij in de grond. De imposante dubbele watersingel met daartussen een Historisch Niedorp, informatieblad 2013 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2013 | | pagina 19