-4- Oude kolfbaan ging weer dienst doen De oude Kolhorner kolfbaan langs de Dijk, sedert enige jaren niet meer als kolfbaan in dienst, werd gebruikt als pakhuis van allerlei dingen en zou nu weer, zij het slechts voor één dag, als feestzaal voor het polderbestuur moeten dienen. Het feest was bepaald op zaterdag vijf oktober 1912 en dan zou de kolfbaan worden ingericht als eet- en feestzaal. Deze boog stond voor de brug naar de Strook. Het bestuur had een dagprogramma opgesteld dat klonk als een klok. Het wilde feestelijk herdenken, dat in dit jaar 1912 de drie hypothecaire leningen zouden zijn afgelost, waardoor de polderlasten belangrijk konden worden verlaagd. Daarbij hadden ze de volgende feestelijkheden in gedachten: Volksspelen op het terrein bij het polderhuis, 's morgens om negen uur harddraverij met paarden om het langzaamst, 's morgens om half tien mastklimmen. Een allegorische optocht, voorstellende de Landbouw, Handel, Nijverheid, Visserij en de Vier Jaargetijden, 's Middags half één zou de optocht vertrekken vanaf Kolhorn, eerst door de Groetpolder tot aan de Winkelderweg, over deze weg tot aan de kluft bij Winkel en over de Westfriesedijk terug naar Kolhorn. Vervolgens ging de stoet door de Waardpolder tot aan de brug bij de heer M. Vethman en weer terug naar Kolhorn, waar de optocht zou eindigen. 's Middags om één uur waren er in Kolhorn volksspelen, bestaande uit wielrijden met hindernissen, verder tonzitten en een wedloop met hindernissen, 's Avonds om zeven uur een 'Gondelvaart met Bengaalse Verlichting' in de Kolhorner haven met afsluitend een schitterend vuurwerk. Tot alle feestelijkheden, die met muziek werden opgeluisterd, was de toegang vrij. Tevens was in beide herbergen van Kolhorn Historisch Niedorp, informatieblad 2012 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2012 | | pagina 4