-36- laten maken? Maartje vertelt dat het drie mutsen waren en een borstrokje. Later bekende Maartje dat ze bij Albert Pool en zijn vrouw ook 'muijlen' heeft laten maken, buiten weten van haar moeder. Uit artikel/vraag 19 blijkt dat niet alleen de kat van Lijsbeth door het rottekruijdt is gestorven maar ook de hond van Albert Pool. Barsingerhorn met het raadhuis, getekend door Cornelis Pronk in 1728 De ondervragers vonden het ook vreemd dat Maartje niet bij Lijsbeth en de kinderen bleef eten. Maartje antwoordde hierop dat haar moeder op haar wachtte om samen kool te eten en omdat haar zus Lijsbeth zei dat de bokking nog gebraden moest worden. Ze vroegen ook aan Maartje om wat voor reden zij de mensen wilde wijsmaken dat de kinderen misschien briefjes met rottekruijdt langs de straat op Kolhorn gevonden hadden. Maartje vertelde dat ze dat vroeg omdat het kind van Pieter Metselaar vertelde dat ze briefkes met goed had gevonden, al lange tijd geleden, menende dat het suiker was, doch toen haar vader het zag, zei hij dat het rottekruijdt was. Maartje vertelt ook wat zij in het laatste weekeinde voor Lijsbeths dood gedaan heeft. Zaterdags had ze Lijsbeths kinderen mosterd gegeven. Zondags had ze voor haar 'gepannekoekt' en de dag van de vergiftiging, rond twaalf uur heeft ze staan kijken naar de kerkgang in het voorend van Lijsbeths huis. De vierde en negende november volgden weer examens, waarin Maartje vertelt dat ze ook een "kraplap te maken had bij de vrouw van Albert Pool". En op de vraag of ze ook een "borstrockje buijten weten van haar moeder heeft laten maken", antwoordde ze bevestigend. Historisch Niedorp, informatieblad 2012 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2012 | | pagina 36