-20- Mens sana in corpore sano. Een gezonde geest in een gezond lichaam In 1883 werd in Winkel gymnastiek vereniging Sparta opgericht. Onderwijzer Steven Vonk was medeoprichter en jarenlang de sportieve leider. Op 16 april 1903 schreef de Schager Courant: 'Op eerste Paasdag had Sparta in het Wapen van Winkel van de heer A. Wit een gymnastiekuitvoering onder leiding van de heer S. Vonk. De talrijke opkomst bewees dat het publiek nog belang stelt in lichaamsoefeningen.' Het programma bestond uit 1) orde- en vrijeoefeningen door jongens,5) ordeoefeningen meisjes. Drie Spartanen op de brug. V.l.n.r. Cees Koster, Jan Smak en Hendrik Fijnheer. (Foto uit jubileumboekje 100-jarig bestaan Sparta) Foto gemaakt bij het 25-jarig bestaan van Sparta. Boven C. Boor, J. Smit, A. Dol, O. Koning en R. Keizer. Midden J. Smak, C.Koster, W. Fijnheer, J. Klaver, D. Kooij, J. Keizer, en H. Fijnheer. Onder: H. Wit, K. Koeten en Jb. Vink Het gemeentebestuur van Niedorp toonde zich dankbaar in 1983, bij het 100-jarig bestaan van Sparta. Bij die gelegenheid sprak burgemeester Anker: "Sparta was de kraamkamer voor de vrijwillige brandweer". Onder de vlag van Sparta vormden de weerbare mannen het eerste vrij willigersbrandweerkorps in Winkel. Kijk naar de sportkleding vanaf de oprichting tot de dertiger jaren. De heren en jongens strak in hemd en broek, wit van kleur. De stoerheid van de spieren moest Historisch Niedorp, informatieblad 2012 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2012 | | pagina 20