-14- Verlaat De naam betekent gewoon schutsluis. Er is helaas niets, maar dan ook helemaal niets van over. Toen het kanaal was gegraven had de sluis die twee boezemwateren met verschillende hoogten met elkaar verbond, geen zin meer. De voormalige vaart van Nieuwe Niedorp naar het Verlaat werd gedeeltelijk opgenomen in het nieuwe kanaal en voor een deel gedempt. De functie van boezemwater werd door het kanaal overgenomen en de nieuwe veel grotere sluis kwam een heel stuk verderop, vlak bij Langedijk. Idzard meende dat het verlaat een sluisje is geweest tussen twee polders. Nee dus. De zoveelste onwetendheid. Maar dat kun je helaas ook zeggen van onze leerkrachten. Dat blijft me verbazen. In het verleden kende men bij uitstek zijn eigen omgeving. Dat lijkt helemaal voorbij. Kaartje met daarop aangegeven de ligging van de Niedorperpolder dwarsliggende scholen vechten het meer op het trekken aan een dood paard. Uiterst vermoeiend en ontmoedigend. Dankzij de medewerking van de cultuurbewuste raadsleden Rob Ravensteijn uit Winkel en Peter Meijer uit de Wieringermeer heeft de wethouder van onderwijs ons uiteindelijk toch gelijk gegeven. Dat is al heel wat. Maar nu die scholen zelf nog! In elk geval mag men van leerkrachten verwachten dat ze niet ongegeneerd allerlei onzin verkopen. Jammer genoeg houden ze zich tot dusver, als bij afspraak, doof voor onze terechtwijzingen. Echt klop pend omgevingsonderwijs heeft in Niedorp nog steeds geen enkele prioriteit. Anders had ik dit wel gehoord. Waar blijven eigenlijk al die ouder raden, medezeggenschapsraden en dorpsraden? Laten zij dit allemaal zonder blikken of blozen over hun kant gaan? Precies een jaar geleden heb ik in ons blad de nodige kritische kanttekeningen bij de Zeven sprong gemaakt. Het is wellicht de moeite waard om dat nog maar eens na te lezen. Voor één persoon blijkt het bijsturen van de en de Oosterpolder. tegen de bierkaai. En soms lijkt Nieuwe Niedorp, najaar 2012 Historisch Niedorp, informatieblad 2012 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2012 | | pagina 14