AANBESTEDING van GRONDWERK, -38- man zijn tijd besteedde. En dan te bedenken dat een brief het enige communicatiemiddel was en een goed georganiseerd openbaar vervoer nog in de kinderschoenen stond. (o) De Aftl. WINK KL van de Groentenvereeni^ing, „De ISiedor|>er Kogge" weiiseht aan Ie besteden! bet grond en graafwerk, noodig voor het stichten van een nieuw marktterrein. Inlevering van inschrijvingsbiljetten vóór 31 JULI a s. bij den heer J. KOOMEV Hz., tlie desgevraagd ook verdere inlichtingen verschaft. Voorwaarden en bestek liggen ter lezing bij den heer C. KI EFT te Winkel. Namens het Bestuur, J. FORTE, Secretaris. Winkel, 23 Juli 1900 Wat is er nog over van dat tijdsbeeld van Jan Porte? De lagere school van Lutjewinkel bestaat nog. Het Marktgebouw is een relikwie en het staat er zieltogend bij. Boomgaarden en grove tuinbouwbedrijven rond Winkel, ze zijn op één hand te tellen. Het niveau van landbouwonderwijs is opgeschaald naar het hoger beroepsonderwijs als je als boer wilt overleven. De naam Jan Porte kent op een enkeling na niemand meer. Winkel is opgenomen in de vaart der volkeren. Hebben zijn inspanningen dan wel zin gehad? Het korte antwoord op deze vraag is 'ja', maar dat is een verhaal apart. Voor een toelichting hierop verwijs ik u naar het boek van professor J.G.M. Leune '200 jaar onderwijs en de zorg van de staat'. Met twee regels daaruit wil ik volstaan: Onderwijs heeft een bijdrage geleverd aan onze welvaart. Onderwijs is een lonende investering in menselijk kapitaal. Een aankondiging in de Schager Courant En dat Oude schoolrapport, dat kwam van moeder. Voor haar cijferlijsten behoefde zij zich niet te schamen. Maar over haar lagere schooltijd sprak ze weinig. Haar schoolvriendinnen waren veel enthousiaster over de lagere schooltijd. Een teleurstelling? Misschien, ik kan alleen maar naar de redenen gissen. Alle 'gepredikte gelijkheidsidealen' ten spijt. Op haar schoolplein vond er tijdens het spelen een scheiding plaats tussen de kinderen met schoenen en kinderen die klompen droegen. De mores die daar vanuit ging heeft ze als onrechtvaardig ervaren. 'Zo de ouden zongen piepen de jongen'. Dat heeft haar kennelijk gestoken. Liberale Unie De Liberale Unie was rond de eeuwwisseling een landelijke politieke partij, opgericht in 1885. Deze partij maakte zich sterk voor de vrijheid van de individuele mens en bescherming van de zwakkeren, met een beperkte rol voor de overheid. Winkel, april 2012 Historisch Niedorp, informatieblad 2012 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2012 | | pagina 38