-23- Hofland en de meid waren nog niet eens uitgesproken, of Pieter Vink zei al, "Kom maar naar beneden, wij zulle het wel redde." Maar het tweetal, nog steeds uit het venster hangende, durfde niet naar beneden te komen, want ze dachten dat Dirk nog steeds in huis was. De twee heren uit Winkel zijn met een opgestoken kaars het hele huis doorgeweest, maar Wonderen was niet te vinden. Gelukkig kwam kort daarop Pieter Jacobsz, de broer van de hospita in den Eenhoorn naar buiten en riep, "D'r is geen swarigheijt meer, Dirk is hier alweder in de herberg gekomen." Toen was het tweetal op zolder gerustgesteld en klauterde naar beneden, waar ze buiten het huis onder het luifeltje een camisool vonden, die naar boven was ingesneden en van elkaar was gescheurd en waarvan twee stukken op de grond lagen. Ze zagen ook dat er in het houten schot, waar het camisool aan gehangen had, een lange dwarse snede was gemaakt. Verder verklaarde Hofland dat hij in de hierboven gememoreerde 'confusie' gekwetst was geraakt boven zijn oog, zonder dat hij echter kon zeggen of hem die kwetsuur door Dirk Wolderen was toegebracht of 'dat hij in de alteratie sig ergens tegens had gestoten'. De Roode Eenhoorn in het begin van de vorige eeuw. Let op de houten topgevel die hier nog de vorm van een klokgevel heeft. Tot zover dit ietwat vreemde verhaal rond herberg 'de Roode Eenhoorn' in Nieuwe Niedorp. Winkel, voorjaar 2012 Historisch Niedorp, informatieblad 2012 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2012 | | pagina 23