-19- 4. Adriaan Grootsand 5. Jan Koeman 6. Adriaan Jansz Bes J z 10. Raadhuis 11Cornelis Dircksz Schoenmaker 12. Maarten Ruyter 13. Leonard van der Beets 13 De afstand tussen de Westerweg en het raadhuis is 750 meter. (De gegevens van het bovenstaande kaartje uit 1819, getekend door Jan Keuken, komen van Annet Klomp- Keuken.) De vijf getuigen woonden in Nieuwe Niedorp. Aart Geerlofsz van der Stok woonde aan de Laagzijde ten westen van de Sliksteeg (nummer 1 op bovenstaand kaartje). Van Jan Sijm hebben we niet kunnen achterhalen waar hij woonde. Jan Claasz Nierop (7) woonde op de Hoogzijde. Dieuwer Cornelis Ruyter (2) woonde aan de Laagzijde ten oosten van de Sliksteeg. Guurtje Jacobs Blauw (9) woonde aan de Hoogzijde met aan de westkant Maartje Symons Backer (8) en aan de oostkant het raadhuis (10). Notaris Leonard van der Beets (13) woonde aan de Laagzijde. De getuige Maarten Ruyter (12) was zijn buurman aan de Laagzijde en de getuige Cornelis Dircks Schoenmaker (11) woonde aan de Hoogzijde tegenover de notaris op de plek van Dorpsstraat 167. Wat opvalt in de getuigenverklaringen is, dat ze aardig met haar omgaan en haar in haar waan laten. De vrouw van Jan Koeman vindt wel dat zij 'die fantazyen uyt jou hooft' moet doen. De buurvrouw van Guurtje Jacobs Blauw, Maartje Symons Backer is niet van plan direct het gevraagde van Guurtje uit te voeren, omdat ze zelf niet voor 'mal' versleten wil worden, maar op een later tijdstip wil ze het wel. Aart Geerlofsz van der Stok gaat mee naar haar huis en kijkt goed naar de vensters of er niet is ingebroken zoals Guurtje hem heeft gevraagd en rookt nog een pijp voordat hij weggaat. Jan Sijm doet alles wat Guurtje hem vraagt, maar als ze voor de tweede keer vanaf Rustenburg op de Middenweg zijn aangekomen, wil hij niet meer terug naar Schermerhorn, omdat het te laat wordt en het paard het niet vol zal houden. Historisch Niedorp, informatieblad 2012 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2012 | | pagina 19