13- hoger niveau kon brengen waardoor zij niet bij voorbaat op de groep van onbemiddelden waren aangewezen. Stemadvies van voorzitter Breebaart Op de ledenvergadering van november 1908 kwam het voorstel om een spreker uit te nodigen die een uiteenzetting kon geven over de strijd die overal in ons land gaande was door de opstelling van kerkelijke partijen tegen het openbaar onderwijs. De meerderheid van de aanwezigen bleek echter van mening te zijn dat er voor dit onderwerp onder de leden weinig belangstelling zou zijn omdat in Winkel deze strijd niet voorkwam. Dit onderwerp kwam tijdens de ledenvergadering van juni 1886 ook al ter sprake. Voorzitter D. Breebaart Hz deelde toen aan de leden mee, dat namens Volksonderwijs afdeling Winkel op de vroege ochtend van 18 juni een circulaire aan de kiezers bezorgd zou worden waarin werd gewezen op de ernst der tijden en het grote gevaar dat onze openbare neutrale school bedreigde. Hierbij werd eenieder opgewekt om te stemmen op de liberale leden (nu VVD) voor een plaats in de Tweede Kamer der Staten Generaal. Volgens voorzitter Breebaart zette deze partij zich in voor behoud van het neutrale openbare onderwijs. Alle aanwezige leden stemden in met het bezorgen van de circulaire waarvan er 300 in Winkel werden rondgebracht. Tijdens een volgende vergadering moest de voorzitter tot zijn teleurstelling meedelen dat de liberalen de verkiezingen niet hadden gewonnen. De in januari 1917 in gebruik genomen vijf lokalen tellende nieuwe school voor het lager onderwijs, gebouwd door timmerman D. Kaaij uit Winkel. De schoolstrijd Door enkele in de notulen vermelde opmerkingen over de schoolstrijd werd ik geïnteresseerd naar wat dit dan wel precies inhield. Met medewerking van mevrouw Historisch Niedorp, informatieblad 2012 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2012 | | pagina 13