-51- Detail van grafzerk: Een eenhoorn een schild vasthoudende, waarop een jachthoorn, naar rechts gewend en de letters S.A. Deze letters staan waarschijnlijk voor Sijmen Ariaensz, de schoonzoon en opvolger van Snel en opdrachtgever voor de grafsteen. De kolfbaan afgeperkt Het jaar 1778 is interessant omdat in dat jaar de kolfbaan is afgeperkt. En dat weten we door een akte van grondverkoop door de toenmalige eigenaar Jan de Groot van een gedeelte erf aan zijn buurman om langs en achter de kolfbaan op de Kerkelaan te komen. Met recht van vrije overgang langs de stal. Dat moest wel even goed worden vastgelegd. Jan de Groot, uit de oude Zijp afkomstig, was veertig jaar eigenaar van de Roode Eenhoorn, van 1761 - 1801. W oon-zorgcomplex De Roode Eenhoorn krijgt een nieuwe bestemming als woon-zorgcomplex. Een prima idee. De zaal gaat straks letterlijk plat. Ik ben benieuwd wat er onder de kolfbaan verborgen ligt. Bronnen Oud Recht Niedorp: transporten en hypotheken Oud Notarieel Nieuwe Niedorp: Notaris Reijer van der Bijl, nr. 3892, akte 84 en nr. 3894, akte 8 Doop-, trouw- en begraafboeken, Nieuwe Niedorp nrs. 13 en 14 Marianne Teunis, Grafschriften uit de kerk van Nieuwe Niedorp Kadaster 1819, Nieuwe Niedorp sectie B Piet de Graaf, Ansichtkaarten Gemeente Niedorp, cd mr. P.C. Bloys van Treslong Prins en mr. J. Belonje, Genealogische en heraldische gedenkwaardigheden in en uit de kerken der Provincie Noord-Holland, deel IV Familiegeld 1742 - L8 8 Veenhuizen, oktober 2011 Historisch Niedorp, informatieblad 2011 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2011 | | pagina 51