-48- Aefje verhuist naar de Sliksteeg Aefje bezat inmiddels een ander huisje, gelegen in 'de slicksteeg ofnuexve straet'. Ergens aan het einde van de bebouwing aan de westzijde. Ze is daar al snel gestorven, want begin januari 1659 werd dat huisje door haar erfgenamen verkocht. Dit waren Heijndrick Dircxsz en zijn zoon Dirck Heijndricks Piasier, wonende tot Amsterdam. Waarschijnlijk haar broer en neef. Tot reddinge van de dootschulden ende andere loopende schulden van Aefjen Dircx boedel ende sulx'. Huwelijken, testamenten en grafstenen Voor de afbraak van de oude Nederlands-hervormde kerk eind 1875 is een lijst van de grafschriften gemaakt en door Marianne Teunis bewerkt. Deze lijst is voor namenonderzoek veel completer dan het werk van mr. P.C. Bloys van Treslong Prins en mr. J. Belonje uit 1930, tenminste wat Nieuwe Niedorp betreft. Mr. Prins was kennelijk niet op de hoogte van de eerstgenoemde gegevens uit 1875. Ook lagen zerken geheel of gedeeltelijk onder planken en in een halve eeuw was er veel versleten. Toch is het werk interessant door toegevoegde informatie. En heel soms staat er toch een naam vermeld die in 1875 over het hoofd is gezien. En dat is nou net onze herbergier van de Eenhoorn Frans de Jong. Aeriaen Cornelisz Mannis en zijn vrouwen Aeriaen Cornelisz Mannis, waerdt tot Nijedorp treedt op 21 april 1616 in het huwelijk met Neel Jans van Opmeer. Vervolgens op 7 juli 1617 met Soutgen Jacobsdr van Benningbroek. Als laatste trouwt hij Grietje Claes uit Nieuwe Niedorp op 4 april 1624. Alle huwelijken vonden plaats op het stadhuis. De moeder van Anna Ariaens is helaas nog onbekend. Cornelis Albertsz Snels testament Enige gegevens uit het testament van 7 maart 1650 opgemaakt door Reijer van der Bijl. Hij, de testateur, zegt dat bij het overlijden van zijn huisvrouw Anna Arijaens 'sijnen boedel zoo verre was verloopen dat al geheel geen goederen bij de selve sijne huysvrou sijn naegelaten, dat den boedel veel meerder ten agteren dan ten vordeel was. Sulcx dat Thomas Grietje Cornelis sijne kinderen bij de voorn. Anna Arijaensdr geprocreeert bij hem testateur geene goederen voor moeders erjfenisse immermeer hebben connen werden bewesen ofte toegedeelt'. En hij wijst erop dat hij Thomas en Grietje heeft opgevoed en groot gemaakt tot haren mondigen dagen Hij blijkt ook een tweede vrouw te hebben getrouwd, Claesien Arijaens. Er zijn ook nog twee jonge kinderen, Trijn en Aeltje. Thomas en Grietje zullen moeten gedogen dat Claesien met haar kinderen hun leven lang het huis met zijn nering zullen mogen bezitten en gebruiken 'tot hare alimentatie en onderhout' Historisch Niedorp, informatieblad 2011 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2011 | | pagina 48