-33- voerden nog wel de naam. Volgens mij woonden er vanaf 1922 geen wezen meer in het huis. Het Rusthuis anno 1930 Als iemand werd opgenomen in het Tehuis voor verzorging of verpleging, dan moest die persoon afstand doen van zijn of haar bezittingen. Het beheer van de eigendommen werd door de Armenadministratie verder gedaan. Een verzoek tot opname werd niet altijd direct door de regenten genomen. Het gebeurde wel dat eerst een arts werd geraadpleegd voordat er een besluit werd genomen. Er waren gemeenschappelijke ruimten in het Tehuis voor verpleging van meerdere personen. Soms was het wenselijk of noodzakelijk dat een verpleegde in een eenpersoonskamer kon liggen. De voorkeur ging uit naar meerdere personen op één kamer. De bewaking van een eenpersoonskamer bedroeg 2,50 per persoon per nacht en die van een gezamenlijke ruimte 0,50 per persoon per nacht. Verpleegden die goed van lijf en leden waren konden worden uitbesteed voor huishoudelijk werk, of bij een boer, of bij de gemeenteboerderij. Jongeren werden vaak in de leer gedaan bij een baas of voor hen werd een school gezocht en betaald. De regenten hielden zich nadrukkelijk bezig met de keuze voor onderwijs van de jonge kinderen die in het huis waren opgenomen. Beheer en personeel De omstandigheden in het huis werden geleidelijk aan beter. Op kosten van het College werd een abonnement op de Schager Courant genomen en in oktober 1928 Historisch Niedorp, informatieblad 2011 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2011 | | pagina 33