-17- klanten kreeg. Ambachtslieden, middenstanders, boeren die zwaar lichamelijk werk verrichtten, masseerde hij hun spieren. Als het nodig was, masseerde hij ook je voetzool. Dat deed hij een keer bij een huisvrouw en halverwege de behandeling moest zij een hartpilletje onder haar tong stoppen. Een half jaar kwam ze terug bij vader. Ze was zeer verheugd dat zij daarna geen hartpilletje meer had gebruikt. Vroeger was het beroep heilgymnast, later fysiotherapeut geheten, hier onbekend. Als men bij dokter Broekes met spierpijn kwam, verwees hij je voor een massagebehandeling door naar de wijkverpleegster, zuster Catharina Duijvenbode1. Kaatje, zoals ze hier in de volksmond werd genoemd, kreeg te horen dat vader ook masseerde. Het gezin Meiert Lont. Meiert zit helemaal links. Ze kwam bij ons persoonlijk kijken wat vader ervan bakte. Vanaf dat moment verwees Broekes zijn patiënten door naar Meiert Lont. Mond-tot-mondreclame deed de rest. Ooit kreeg hij een man aan de deur. Zijn behandelend chirurg van het Centraal ziekenhuis in Alkmaar beval vader aan voor de nazorg. "Want die man is ook nog goedkoop," had hij eraan toegevoegd." Jaap: "Eigenlijk werkte vader voor een skeet en drie knikkers, voor een behandeling van een uur vroeg hij een knaak (twee gulden vijftig), reistijd werd niet gerekend". Hoelang hij is doorgegaan valt niet precies te zeggen. Zijn kleinzoon Bert Lont: "Opa Meiert heeft mij een keer gemasseerd in zijn bejaardenflatje in het Winkelmadepark, goh, wat deden zijn duimen mij zeer. Het resultaat was dat ik, voor een tijdje, bevredigend kon bewegen. Hij vond het prachtig werk, hij ging door totdat het niet meer kon". Historisch Niedorp, informatieblad 2011 nr. 2 1 MM: begon met werken in Winkel in mei 1924

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2011 | | pagina 17