-33- stoppen. Hij werd toen rijksambtenaar bij de PTT en dan mocht je geen neveninkomsten hebben. Hendrik van Wilsem Vos uit Kampen werd de nieuwe eigenaar tot 1968. Toen verkocht hij 'De Snip' als woonhuis en had de Langereis geen café meer. Manege Warnaar Nu het rondje Langereis tussen de hoek Boekeiweg en de Brug bij de Oudeweg is voltooid, komen we tot de ontdekking dat er van de oude bedrijvigheid niets is overgebleven. Maar er is wel iets nieuws ontstaan, namelijk manege Warnaar. Op de grens van Oude en Nieuwe Niedorp, precies tegenover de vroegere slagerij, was in 1850 een kleine stolp gebouwd. Daar werd in 1922 Piet Warnaar geboren. In 1950 ging hij daar boeren, de hele stolp werd veestalling en aan de andere kant werd een apart woonhuis gebouwd. 'Piet Hoed', zoals hij in de volksmond werd genoemd, was een liefhebber van paarden. Na verloop van tijd kwamen er minder koeien en meer pony's en kleine paarden. De kinderen uit de buurt mochten hier tegen een kleine vergoeding op rijden en zo ontstond een nevenverdienste. De pony's werden verhuurd aan kinderen uit de verre omtrek en Piet werd zo voor iedereen 'buurman Dochter Mandy heeft de liefde voor paarden meegekregen en de benodigde diploma's gehaald. In 1994 heeft zij met haar man het bedrijf overgenomen. In 2002 werd een nieuwe manegehal gebouwd met alles erop en eraan. Piet is in 2005 overleden, maar heeft de groei van zijn hobby tot een volledig bedrijf gelukkig nog meegemaakt. Met deze jonge onderneming besluit ik mijn ronde over de Langereis, waar in vijftig jaar heel veel is veranderd. Geraadpleegde literatuur: Hoogwoud en Aartswoud in de 18e eeuw, F.J.C. Speets Uitgave van Historisch Niedorp, A. Wit Onze Zwartbonte, C. Kroon 100 jaar Toneelvereniging L.O.L. Veemarkt in Schagen, A. Kapitein Geraadpleegde personen, foto's. Piet Bijwaard Simon Dekker Cor Edam Ineke Glas-B enit Atie Hink-Zeeman Liesbeth Klomp-Noot Wim Lak Cees Modder Fien Mooij-Groot Bouke Sieperda Mevr. Sinnecker Mandy Warnaar Anton en Tiny de Wit Arie en Gerie Zeeman Het Hollands Kaasmuseum in Alkmaar Historisch Niedorp, informatieblad 2011 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2011 | | pagina 33