OplroliliBsteig. op Vrijdag 17 Juni 1910, Gemeente N-Niedorp. Het bouwen van een Armenhuis met boerenplaats teNieuwe Niedorp. Weesmeesters respecteren de capaciteiten van De Groot en zij willen dat hij het werk gaat doen. De Weesmeesters geven de raad ter overweging hun besluit ten aanzien van De Groot te herzien. Als de raad daartoe niet bereid is, dan zal de toegezegde subsidie (ƒ10.000,-) voor het bouwplan niet worden verleend. Wilken houdt vol dat ze op De Groot niet moeten vertrouwen. De raad is niet blij met de brief van de Weesmeesters en wil de brief voor kennisgeving aannemen. Tenslotte kunnen drie Weesmeesters niet een raad van zeven personen aan banden leggen, vinden de raadsleden, terwijl ieder raadslid het belang van de gemeente voor ogen heeft. De raad wil het besluit van 7 februari 1910 handhaven. Na lang beraad wordt een brief onder redactie van de burgemeester verzonden, waarbij de raad aangeeft met Krijnen verder te willen en de burgemeester noemt De Groot niet. Een vervolg op deze, naar het lijkt, principiële discussie heb ik [NS] niet kunnen vinden. Gezien het vervolg mag ik aannemen dat partijen een overeenstemming hebben gevonden om de opdracht voor het Armen- en Weeshuis aan Krijnen te gunnen. In de aanloop naar deze bouw toe heeft De Groot wel wat klusjes gedaan, zo blijkt uit de door De Groot ingediende rekeningen. In februari 1910 wordt een brief van architect Krijnen te Den Helder ontvangen met voorwaarden voor de opdracht, de bestekken en tekeningen en toezicht op de bouw. Voor bestekken en plannen voor de nieuwbouw van het Armen- en Weeshuis berekent Krijnen 5% van de aannemingssom. Voor onderzoek en advertenties hooguit ƒ60,- en ƒ60,- per maand voor de dagelijkse opzichter. B en W gaan akkoord in de vergadering van 3 maart 1910. Van De Groot worden op 18 maart 1910 rekeningen ontvangen van verrichte inspanningen voor de bouw van het Armenhuis, groot ƒ300,-. Krijnen stuurde de raad een brief met de vraag wat er met het sloophout moest gebeuren. B en W gaven aan dat er voor gebruik van sloophout geen bepalingen gemaakt hoeven worden en lieten het vrij. Wilken trekt nu ook de deskundigheid van Krijnen in twijfel tijdens de raadsvergadering van april 1910. De zaak wordt afgedaan met de mededeling van B en W dat zij niet geloven in de onbekwaamheid van Krijnen. Tijdens de raadsvergadering van april 1910, waarbij de Weesmeesters en Armenvoogden aanwezig zijn, worden de bouwplannen besproken. Na een punt van orde worden de plannen eerst besproken in een overleg tussen burgemeester, Armenvoogden en Weesmeesters voor standpuntbepaling, en niet in het openbaar. Uiteindelijk geven zowel Weesmeesters als BURGEMEESTER en WETHOU DERS ran Nieuwe Niedorp zullen j voormiddags ten 11 ure, ten gemeente» huize in het openbaar aanbesteden.: Het bestek met drie teekeningen zfn tegen betaling van f 1.verkrijgbaar bij do firma Gebr. Groot, uitgevers te Nieuwe Niedorp, en bij den architect 8. Krijnen te Helder. Aanwijzing Dinsdag 14 Juni a.s. voor-.; middags 101/, uur op het terrein tegen- j over de betonfabriek aldaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. KOOPMAN, Burgemeester. J. KUILMAN, Secretaris. Schager Courant 8 juni 1910 Historisch Niedorp, informatieblad 2010 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2010 | | pagina 9