-8- voor een bê(k^g van' ƒ455,-'. Bullopers, van de boerderij naar de stierenfokkerij. De foto is genomen rond 1900. De notulen van oktober 1909 laten zien dat de bouwplannen worden ingezien en voorlopig aangehouden. De maand erop laat hetzelfde beeld zien. Er wordt besloten om eerst in Schagen en op Texel te gaan kijken naar de armenhuizen aldaar, waar inmiddels vergelijkbare ideeën zijn gerealiseerd. Op zaterdag 15 januari 1910 om half acht gaan raadsleden, armenvoogden en weesmeesters per tram richting Schagen, daarna met de trein naar Den Helder en tenslotte met de boot naar Texel. In februari 1910 wordt in de raad voorgesteld om uitvoering te geven aan de gewijzigde en aangepaste bouwplannen. De rest van de raadsvergadering is voor een belangrijk deel gevuld met de discussie over het voorstel van raadslid J.B. Wilken om een andere architect te nemen. Ervaringen met architect J. de Groot uit Kolhorn en geluiden over hem zijn niet zodanig dat een goed resultaat verwacht mag worden. Wethouder P. Koopman ziet geen reden om De Groot te passeren. Voorgesteld wordt door Koopman om De Groot te koppelen aan architect C. Krijnen uit Den Helder. Uiteindelijk wordt Krijnen toch om een offerte gevraagd. De raad meent dat Krijnen wel bereid zal zijn om met De Groot samen te werken, als geschreven zou worden dat de raad in deze en andere zaken al zoveel heeft gedaan met De Groot en dat men hem daarom niet wil passeren. Het voorstel van Koopman wordt aangenomen en aan Krijnen en De Groot zou worden geschreven. [Uit de notulen is mij niet duidelijk geworden waarom eerst wel De Groot, en toen weer niet, en dan samen met Krijnen. Vervolgens vinden we in het hele traject De Groot niet meer terug - NS]. Uit de ingelaste raadsvergadering van 12 februari 1910 naar aanleiding van een ingekomen brief van de Weesmeesters blijkt dat er nimmer verplichtende afspraken zijn gemaakt met een architect. In de brief stellen de Weesmeesters dat zij De Groot als architect willen en zij concluderen dat de raad anders heeft besloten. De Historisch Niedorp, informatieblad 2010 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2010 | | pagina 8