-6- De drie gevelstenen, die genoemd worden in de voorwaarden, zijn twee leeuwenkopjes en een steen met het wapen van Nieuwe Niedorp dat vastgehouden wordt door twee wezen, een jongen en een meisje. De stenen stammen uit de 17de eeuw en prijken tot op de dag van vandaag nog steeds in de gevel van het huidige pand De Vijverhof 265. Voorafgaande aan de bouwplannen diende de Armenvoogden van de Armenadministratie in 1906 bij de raad een verzoek in om de stierenfokkerij onder te brengen bij fokvereniging de 'Vooruitgang'. De stieren hoorden bij de gemeenteboerderij die geëxploiteerd werd door de Armenadministratie. B en W gaan akkoord. De stieren blijven gestationeerd in de stallen van de gemeenteboerderij bij het Armenhuis. De raad stelt voor het woord opheffente vervangen door 'tijdelijk overdragen' en gaat akkoord. Het Armbestuur voelde zich verplicht om bij eventuele opheffing van de fokvereniging of bij de ontbinding van de fokvereniging, de stierenhouderij weer op vroeger gevolgde wijze te exploiteren. De raad neemt dit ter kennisgeving aan. het ingemetselde leeuwenkopje Op een raadsvergadering in 1909 stelt raadslid J.B. Wilken, tevens Armen- voogd, de vraag hoe het staat met de voorgenomen en besproken nieuwbouw van het Armenhuis. Burgemeester J. van der Stok deelt daarop mee, dat hij inmiddels met architect J. de Groot uit Kolhorn heeft besproken dat deze schetsplannen zal maken. In diezelfde vergadering vraagt de burgemeester vervolgens aandacht voor het punt dat het werk, vooral voor het vrouwelijk personeel, er niet al te veel door verzwaard zal worden. Er wordt zelfs overwogen om een lift te plaatsen voor gebrekkige ouderen. Ook een kachel of verwarmingstoestel wordt aanbevolen. De Groot zal verder deze vraag onderzoeken. Het Armenhuis met boerderij met als derde van links Gert Rezelman (bulloper) en uiterst rechts Jan Appelman, ook bulloper. De foto is genomen vanaf de Bullebrug. De stieren werden over die brug naar de gemeenteweide gebracht. Historisch Niedorp, informatieblad 2010 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2010 | | pagina 6