Van idee tot realisatie 8 september 1909. Een beschikking, nummer 94, van de Commissaris der Koningin van Noord-Holland aan de burgemeester van Nieuwe Niedorp, Jacob van der Stok. Het gemeente Nieuwe Niedorp en de Uit de notulen van de raadsvergadering blijkt dat de Weesmeesters van de Wezen administratie: hebben ver nomen dat de gemeenteraad in beginsel heeft besloten tot gehele nieuwbouw van het bestaande armenhuis, met het oog op goede inrichting en omdat het huis niet meer voldoet aan de eisen van de tegenwoordige [7909, NS] tijd. Het college van de Wezen administratie is bereid een flinke subsidie te geven als bijdrage in de 7. De Gemeente wilde het Algemeen Armenhuis eigenaar gemeente Niedorp) verbouwen en aanpassen aan de eisen des tijd. 2. De Wezenadministratie wil ten haren laste zijnde wezen opnemen in het huis voor verpleging, maar mist de juiste inrichting, terwijl daarvoor wel de middelen zijn Nu tot de nieuwbouw door de Gemeente is besloten, wil de Wezenadministratie een afdeling krijgen die voor haar doel geschikt is. Zij wil een flink aandeel in de kosten bijdragen. 3. De Gemeente blijft eigenaar van het pand. De Gemeente zorgt voor de gehele uitvoering van de nieuwbouw op de door de Wezenadministratie gestelde voorwaarden, en de Gemeente blijft met het onderhoud belast, waaronder eventuele belastingen en brandverzekering. 4. De Wezenadministratie stelt als voorwaarden: a. Er moet een afdeling worden gemaakt bestaande uit een flinke, luchtige, gezonde kamer, geschikt om tijdelijk zonodig vijf of zes wezen te kunnen opnemen. Daarnaast een kleinere kamer, geschikt om zonodig door oppassers en verzorgers of verpleegzusters te worden bewoond. Er moet verwarming zijn, water, gelegenheid tot reiniging en lozing van huishoudwater. Regenten en weesmeesters moeten te allen tijden het recht hebben om daar te komen en daar desgewenst te vergaderen. b. De historische naam, Armen- en Weeshuis, blijft bestaan. c. De drie oude gevelstenen worden in het nieuwe gebouw geplaatst. De Wezenadministratie betaalt als aandeel in de stichtingskosten ten hoogste fl0.000,- aan de Gemeente uit de aanwezige middelen, te voldoen in 1909 en 1910. De Gemeente stemt in met het bepaalde en de Provincie geeft haar goedkeuring. betreft een contract tussen de raad van de Wezenadministratie te Nieuwe Niedorp. Het wapen van Nieuwe Niedorp gedragen door twee wezen stichtingskosten op de volgende voorwaarden: Historisch Niedorp, informatieblad 2010 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2010 | | pagina 5