-4- Moor verdwenen. Hij was toen waarschijnlijk al naar Schagen vertrokken. In 1917 is J. Kuilman voorzitter en D. van der Stok secretaris. In 1919 volgt Jacob Stammes J. Kuilman op als voorzitter. J. Kuilman is in februari van dat jaar overleden. D. van der Stok blijft secretaris. Uit de notulen van de raadsvergade ringen van Nieuwe Niedorp vanaf juli 1903, blijkt dat er ten aanzien van de nieuwbouw van het Armen- en Wees huis opmerkingen zijn gemaakt en discussie is geweest, alvorens het tot een defini tief besluit is gekomen en tot uitvoering van de besluiten is overgegaan. Van het Armenbestuur van de Algemene Armenadministratie (verder Armenadministratie) zijn er helaas, net als van de Weesmeesters, ook geen notulen gemaakt of bewaard gebleven uit die periode. Verder heb ik gegevens van personen op de plaquette zo veel mogelijk proberen te achterhalen, voor zover zij woonachtig waren in Nieuwe Niedorp in die periode. Meer dan wat feitelijke gegevens heb ik helaas niet kunnen vinden. (Deze informatie is in verband met de lengte van het artikel hier niet opgenomen en komt wel in het uitgebreide onderzoek.) Het gemeentebestuur van 1911 v.l.n.r.: C. Bunt, J.B. Wilken, J. Kuilman, P. Koopman, W.C. Visser, K.Wit. De raadsleden D. Kuilman en D. van der Stok ontbreken op deze foto. Uiteindelijk is dit een bewerking van een hoofdstuk geworden uit een omvangrijker onderzoek naar armoede, armoedebestrijding en armenzorg. Dit onderzoek strekt zich uit over de periode 1854 - 1964. Van de eerste Armenwet tot de invoering van de Algemene Bijstandswet. Ik onderzoek de situatie in Nieuwe Niedorp, en daarnaast in andere plaatsen in West-Friesland. Deze situatie vergelijk ik met andere plaatsen in Nederland en West-Europa. Dit onderzoek valt in dezelfde periode (2010) als het Europees jaar van de armoedebestrijding en sociale uitsluiting. Ter wille van de volledigheid van het onderzoek wil ik over gebeurtenissen of personen graag in contact komen met mensen die informatie hebben over de armenzorg, armen, wezen of bestuurders van instellingen van weldadigheid uit deze regio. Informatie kan zowel mondelinge info zijn of schriftelijke. U kunt met mij in contact komen via mijn mailadres n.snip@planet.nl. Alvast mijn dank. Tenslotte wil ik Jan Keuken dankzeggen voor zijn zeer waardevolle aanwijzingen, inhoudelijke en redactionele adviezen. Nieuwe Niedorp Historisch Niedorp, informatieblad 2010 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2010 | | pagina 4