-31- Tijdens deze radiouitzending bracht Joke Butzelaar, hoofd drama van de VARA, de zaak terug tot de ware proporties: "Die buitenechtelijke episode is in het script terechtgekomen op aangeven van Kick Geudeker, want die had het uit de mond van Theunissen vernomen. Theunissen had gezien dat op het perron van Giessen- Nieuwkerk vrouw De Jong werd 'aangehaald door een treinmachinist. Dit gebruikte hij om zichzelf vrij te pleiten." In de Schager Courant van 18 september 1929 staat een rijm vermeld naar aanleiding van de vrijspraak van Theunissen en Klunder. De laatste vier regels luiden: Rechtvaardigheid verwierf de overhand Waarvan vernuft zijn leiding wist te geven Nog wordt er recht gedaan in Nederland En houdt Justitia de weegschaal hoog geheven! In dit rijm wil ik enige nuance aanbrengen. Rechercheur J.F.M. de Jong werd uit zijn functie ontheven. Hij werd overgeplaatst naar de passencontrole van de douane in Hoek van Holland. Ook ontving hij veel haatbrieven en hij nam zelf ontslag bij deze rijksdienst. J.F.M. de Jong is nooit juridisch aangeklaagd wegens aanzetten tot meineed. Meester Roobol werd voor zijn huis in zijn woonplaats Arnhem uitbundig toegejuicht door een massa mensen wegens zijn aandeel in de vrijspraak van de onschuldigen. De orde van advocaten had daar een andere mening over. Hij werd tijdelijk buiten de orde gezet omdat die toejuichingen van het publiek werden beschouwd als reclame van zijn advocatenkantoor. In het radioprogramma Z.O. sprak Maartje de Jong nog de hoop uit dat de dader op zijn sterfbed de moord op haar vader zou opbiechten. Vandaag kunnen we vaststellen dat dat niet is gebeurd. De oudste drie kinderen van Jacob de Jong en Aaltje Koeten, Cor, Neeltje en Maartje. Alida is in 1917 geboren Aaltje Koeten stierf op 7 juli 1966 in Huize Winkelmade en werd begraven op het kerkhof van Winkel. Winkel, oktober 2010 Historisch Niedorp, informatieblad 2010 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2010 | | pagina 31