IJs- en Volksvermaak Westfrieschen Wisselbeker. Nieuwe Niedorp. Vrijdag 8 Decemb. 1933. om den -11- Afstand 500. 1500 en 3000 M. De witselbeker ii in 't bexit vin Vi Kectmin te Winkel. Aanvang II uur. Aangifte hij den Seeretari» S* r. d. STOK» ot telefoon r.Q. 3. Officiële langebaanwedstrijden werden gehouden op de ijsbaan De Rijd te Nieuwe Niedorp (Schager Courant 7 december 1933) Schaatsenrijden. W. Keetman naar Davos Naar men ons mededeelt zal de heer W. Keetman Wzn, te Winkel dezen winter door den Nederlandschen Schaatsenrijders Bond worden uitgezonden naar Davos om daar aan de wedstrijden deel te nemen. Alkmaarsche Courant, 6 december 1932 Na de lagere school bezocht Willem de 'Teekenschool' in de Bosstraat, naast het voormalige postkantoor. Daarna volgde hij 'Landbouw Winterschool'-onderwijs. Hij was voorbestemd op de boerderij en stalhouderij van zijn vader te gaan werken. Dat was een ideale situatie om naast het werk te kunnen sporten. Om de competitie te kunnen aangaan op de ijsbaan moest buiten het schaatsseizoen aan de conditie gewerkt worden. Net als zoveel anderen moest ook Willem op eigen intuïtie uitproberen wat de beste aanpak was. Hij vond atletiek en wielrennen de meest geschikte sporten om trainingsarbeid te verrichten. Op het 'kroffie' achter de boerderij legde hij een hardloopveldje aan. Samen met timmerman Manus Fijnheer maakte hij een hoog- en verspringbak. Hij trainde daar zelf en wie zin en ambitie had mocht er ook van gebruik maken. Om dezelfde reden richtte hij een wielerclubje op. Uit gesprekken met mensen geboren rond 1925 kwamen de namen van de volgende wielerliefhebbers naar voren: Piet Vink, Luuk Pluum, Piet Oud en vermoedelijk Cees Koorn. Willem deed ook aan kracht training:het zware boerenwerk op het land en bij de boerderijAl die inspanningen, de training en het winnen van wedstrijden werden door de bond beloond. Willem is vijf keer uitgezonden geweest naar het buitenland, vier keer Davos en één keer Oslo. Nou ja, beloond? In 1929 mocht hij negentien jaar oud, zijn eerste reis naar Oslo maken, maar moest zelf de reis- en verblijfkosten betalen. IJsclub 'De Rijd' verlichtte de pijn en gaf hem 25 gulden als tegemoetkoming. De rest moest hij zelf ophoesten. Historisch Niedorp, informatieblad 2010 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2010 | | pagina 11