Bij het overlijden van Maarten Aalbregtse Historisch Informatiepunt Uitnodiging Op 19 oktober 2009 overleed ons oud-bestuurslid Maarten Aalbregtse op 79-jarige leeftijd. Maarten was aanwezig bij de oprichting van onze stichting in 1982. Vanaf de oprichting tot 2005 maakte hij deel uit van het bestuur. Hij droeg het dorp een warm hart toe. Op vrijdag 23 oktober werd hij begraven in de nabijheid van de markante kerktoren die hem zo lief was. Het bestuur van de stichting Historisch Niedorp hoopt dat hij daar in vrede mag rusten. In het HIP in de bibliotheek van Niedorp is tot eind april 2010 de tentoonstelling 'Huisartsen van 1869 tot 2008 te Nieuwe Niedorp' te zien. Aanwezig is velerlei materiaal uit de artsenpraktijk van G. Swartsenburg, P. Maats, C.R.N. de Boer en M.J.M. van Os. Zij woonden achtereenvolgens in de dokterswoning aan de Dorpsstraat nr. 128 te Nieuwe Niedorp. Te zien zijn onder meer: Verschillende medische instrumenten, een E.H.B.O.- verbandtrommel uit ca. 1930, een telefoon van omstreeks 1900, medicijndoosjes en -flesjes, foto's van de artsen, hun praktijkruimte enz., enz. Elders in dit blad ook een artikel over ziekenverzorging van verleden en heden in Nieuwe Niedorp. Zondagmorgen 14 maart 2010, van 10.00 tot 12.00 uur, zal de kerkhistorica drs. Carla Rogge een gratis rondleiding verzorgen door de doopsgezinde kerk aan de Dorpsstraat nr. 149 te Nieuwe Niedorp. Zij zal ons wijzen op allerlei historische en kunsthistorische eigenaardigheden van dit karakteristieke gebouw. Noteer alvast deze datum in uw agenda, want u bent allen van harte uitgenodigd door de kerkenraad van de Doopsgezinde gemeente. Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 3