-38- Het resultaat van zijn genealogische zoektocht heeft hij verzameld en beschreven wat leidde in 1995 tot het boek "Nakomelingen van 'pake' Bouke Sieperda en 'beppe' Baukje de Witte" en in 2000 naar de uitgave van zijn boek "De West-Friese 'Kruit'- stam 1611-2000" Tijdens zijn genealogische zoektocht in het Regionaal Archief van Alkmaar stuitte mijn vader op de Oud Rechtelijke Schepenrol van Niedorp op zoek naar nog oudere 'Kruit'-bronnen. Nog voordat zijn familieonderzoek afgerond was, wist hij dat het transcriberen van de Schepenrol Niedorp zijn volgende- en laatste levenswerk zou zijn. Zo kreeg hij Harry de Raad van het archief enthousiast voor zijn plan en die verleende zijn medewerking om Kees alle 1000 bladzijden van de Schepenrol Niedorp, de vier oude boeken, digitaal te laten fotograferen om het werkmateriaal thuis in Den Haag te hebben en vanuit huis te kunnen werken. Kees was een optimistische vooruitdenker en een creatieve doener in al zijn bescheidenheid en helemaal berekend op zijn oude dag. Hij onderzocht de mogelijkheden op welke manier hij nog wat zinnigs kon doen, wat paste bij zijn talenten en leefomstandigheden. Hij hield ook rekening met momenten in de toekomst dat hij niet mobiel zou zijn, zoals bij een onvermijdelijke ziekenhuisopname, of het slecht ter been zijn en toch zijn werkzaamheden zou kunnen voortzetten. Zo overleefde hij na drie operaties de hartoperatie op 83-jarige leeftijd. Elke keer weer werd de medische staf geconfronteerd met een oude heer die 100 wilde worden en er op stond om in een eigen kamer te kunnen door werken in zijn eigen ritme aan zijn laatste levenswerk. Kees dwong een natuurlijk respect af en had charisma. Het werk hield hem levend en het gaf hem het gevoel dat hij nog iets kon bijdragen aan de gemeenschap van Niedorp en Winkel en de omgeving waar zijn voorouders vandaan kwamen. De creatieve geest van Kees zorgde voor alle praktische benodigdheden en daarmee zette hij de omstandigheden naar zijn hand. Door de opkomst van de pc en door mee te Kees Kruit en Harry de Raad Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 38