De unieke transcriptie van de Schepenrol van Niedorp van 1566-1612 door Kees Kruit is nu in bezit van de Stichting Historisch Niedorp -36- De transcriptie is in navolging van de wens van Kees, (geb. 1921-overl. 2007) door de familie geschonken aan de stichting op 21 november 2008 en overgedragen aan de bestuursleden. De schenking omvat het werkarchief van Kees. Dit bestaat uit ongeveer 1000 pagina's fotokopieën van de originele tekst met ernaast de transcriptie. Deze pagina's zijn gebundeld in een rij van 3 meter witte multomappen en geordend per jaar. Daarnaast is een indexering van alle namen die voorkomen in deze schepenrol, op alfabet en per jaar gedocumenteerd. Als ode aan mijn vader Kees en moeder Laura en als dank aan de bestuursleden en de familie Stammes die het archief een plek heeft kunnen geven, wil ik u graag meevoeren aan de hand van dit schrijven, wat de drijfveer van mijn vader was om als 80-86-jarige de Oud Rechtelijke archieven van Niedorp te onderzoeken en te transcriberen. Een transcriptie is een weergave van tekst, van letters en tekens in een nieuwe vorm Mijn vader heeft vier Oud Rechtelijke boeken, OR 5655 t/m OR 5658 uit de periode 1566-1612, getranscribeerd. Deze oude handschriften bevinden zich in het Regionaal Archief te Alkmaar. Door een studie te maken van de tekens en letters en ze te ontcijferen kon Kees de oude handgeschreven tekst omzetten in ons huidig letterschrift Harry de Raad (1.) en Kees Kruit Harry de Raad met Laura en Kees Kruit waardoor de oude tekst voor ons makkelijker leesbaar is geworden. Drie van de vier boeken zijn getranscribeerd en afgerond. Door medewerking van Harry de Raad van het Regionaal Archief te Alkmaar, zijn ze ingebonden en staan ze ter inzage in de bibliotheek van het archief. Het vierde deel is getranscribeerd, (zie werkarchief) en werd gecorrigeerd maar is nog niet uitgeprint en ingebonden. Op 86 jarige leeftijd is Kees vrij onverwacht na een heel kort ziekbed in Den Haag overleden. Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 36