-31- De vroegere maalderij, nu bewoond door Bart de Vries Het Finse huis in de verte. Rechts riet van de resterende Boomersloot Hoewel we eigenlijk nog niet helemaal klaar zijn met ons eigen Zevenhuizen op de Hoogzijde lijkt het me voorlopig wel genoeg geweest. De nadruk lag dit keer niet op de Koemannen en hun nabestaanden, maar op de Van Herwerdens en hun voorgangers. Enkele bronnen: Oud Recht Niedorp: Transporten en hypotheken Atlas van de gemeente Nieuwe Niedorp, 1819 Tijdschrift voor Waterstaatsgeschiedenis, juni 2009 Infoblad nr. 37, nov. 2001 Infoblad nr. 51, nov. 2008 Aat Wit: Historie van de Niedorpen en Winkel Rein Rougoor: Zo zag en zie ik Nieuwe Niedorp Persoonlijke informatie van o.a. Jb. Blokker, G. Biesheuvel-Helder, E. Caro, B. de Vries en J. v.d. Kommer Naschrift: Bij de bronnenopgave ziet u dat er nogal wat persoonlijke informatie is ingewonnen. Het blijkt dat juist zo'n tamelijk recente geschiedenis heel lastig waarheidsgetrouw is weer te geven. Wat op een bepaald moment de nodige emoties opwekt is na jaren nauwelijks meer precies te dateren. Zo was er de nodige verwarring over de branden bij de Van Herwerdens. Voor een deel werd dat veroorzaakt door het verhaal van Rein Rougoor over de brand die de tijdelijk bedlegerige Chris Biesheuvel zou bedreigen, de verloofde van Thea van Herwerden (blz. 76-77). Uit de tekst zou je al gauw de conclusie trekken dat de brand direct achter het grote woonhuis woedde, in het eigen boerderij gedeelte. In werkelijkheid was dat niet het geval. De grote stolp achter het zogenoemde gruttershuis brandde in 1931 af, plus nog een of meer opstallen op het grote erf. Die tweede brand zou in 1952 hebben plaatsgevonden, maar helemaal zeker ben ik daar nog niet van. Het zou ook 1951 geweest kunnen zijn. Nieuwe Niedorp, oktober 2009 Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 31