-40- 1971 moest zij gewoond hebben in café Tramzicht, Dorpsstraat 44, familie Wittekoek. Alles wijst erop dat dit onjuist is. Weduwe K. de Beurs heeft vermoedelijk een winkeltje gehad in de Bosstraat. Dit kan zijn in het huis van Dirk van der Hulst, de winkel van Ab Mels staat nu op deze grond, of in de voormalige schoenmakerij van L. Delien. 7. Wie was D. Appel Kzn? Hij verkocht ansichtkaarten met 'Groeten uit Winkel'. Geen reacties op gehad. 8. Wie was Ceeske Beurs of Beers? Geen reacties op gehad. 9. Welke mevrouw had een naaischool in de Bosstraat? In het huis links van het oude postkantoor had mevrouw Landman een naaischool. 10. Op welke plekken woonde dokter Melchior? Het laat zich aanzien dat arts H.W. Melchior op twee plaatsen in de Bosstraat praktizerend arts is geweest. In 1914 werd de praktijk gesloopt vanwege uitbreiding van de Muloschool en daarna gevestigd in de voormalige villa waar nu de bejaardenflatjes nrs. 1 t/m 9 van Winkelmadepark staan. 11. De vraag over de 'kassiesventer' met de lange baard, Kroon. Diverse mensen bevestigden dat hij en z'n vrouw ook in de Groetpolder hebben gewoond, vermoedelijk in het gesloopte huis 'Luctor et Emergo', waar voorheen de familie De Regt woonde. 12. Het cafeetje onder aan de kluft van de Westfriesedijk/Dorpsstraat toentertijd beheerd door de familie Leijen. Geen reacties wat betreft dit cafeetje. Van Pieter de Graaf uit Nieuwe Niedorp heb ik e-mailtjes ontvangen over een ander café in de Dorpsstraat, café 'Het Bonte Paard'. Het werd in 1967 gesloopt. Nu staat het huis van Willie Keetman op deze plek. Ub Bijlstra was de laatste kastelein. Piet z'n opa en oma, Piet en Geertje Leijen-Soelen, zijn jarenlang uitbaters geweest van dat café. 13. Wie was bakker Werder? Piet Groes uit Nieuwe Niedorp belde mij: "Die bakker Werder heette bakker Weder en bakte z'n brood in de Lutjewinkelder Weere." Over de locatie van de bakkerij bestaat een aanname. Uit de archieven moet blijken of die plek juist is. 14. Wie was de vreselijke 'rotmof' Heinrich die menig middenstander de stuipen op het lijf joeg? Vermoedelijk heette hij Heinrich Müller en was hij onderofficier, ingekwartierd bij een huisgezin of in de Lagere School de Kolk. Hij deed dienst in de uitkijkbunker in het weiland nabij de Moerbeek. Hij is op de laatste dag van de oorlog om het leven gebracht. Zekerheid over dit gegeven heb ik niet. Een bezoek aan het NIOD kan uitsluitsel geven. Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 1 De woning van dokter Melchior aan de Bosstraat

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 40