-34- die met koud water kon worden gevuld, daarin kwamen de met melk gevulde bussen te staan om te worden gekoeld tot de melk werd uitgevent. Toch gebeurde het desondanks dat tijdens het venten de melk zuur was geworden. Deze moest dan uiteraard worden vervangen door verse melk. Op warme zomerdagen kreeg de huisvrouw veelal het advies om de melk zo spoedig mogelijk te koken. Melkboer Kater bezocht dagelijks van maandag tot en met zaterdag onder alle weersomstandigheden met de bakfiets zijn klanten aan huis. De winkelverkoop werd gedaan door zijn echtgenote. Overigens was toen de keuze in diversiteit van zuivelartikelen nog zeer bescheiden. Nieuwe Niedorp omstreeks 1947. Links de Laagzijde. De eerste woning rechts aan de Dorpsstraat de tabakswinkel van G. Grootes, de tweede rechts is boekhandel H. Groot. De derde woning rechts is de melkzaak van de weduwe Krabman en haar zoon Adriaan. Van 1959-1966 was H. Bruin hier gevestigd. In 1941 kwam er een tweede zuivelzaak aan de Dorpsstraat bij. Weduwe Krabman had de woning Dorpsstraat 101 gekocht, waar vanaf 1885 Hendrik Nooi, in later jaren samen met zijn schoonzoon Jan van der Steen, een kleermakerszaak had. Onder druk van de opkomende confectie-industrie was men genoodzaakt geweest de kleermakerij te sluiten. De oude woning is na te zijn afgebroken vervangen door een nieuw gebouwd winkelpand. Hierin begon mevrouw Krabman samen met haar zoon Adriaan een melkzaak. Twee melkventers in het dorp hield in dat de één de ander probeerde voor te zijn met het venten bij de klanten. Zo vertelde de zoon Jan Kater Jr. dat terwijl zijn vader per bakfiets in het dorp ging venten, moeder zich op haar fiets met een gevulde emmer melk naar de klanten spoedde waar vader het laatst aan huis zou komen. Dit om geen klant te verliezen aan collega Krabman. Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 34