-27- Precies tussen het huis van Chr. Wiedijk (links) en van de familie Bart (rechts) stond het huis dat als nr. 324 op de kaart van ca. 1820 staat ingetekend, horend bij Symen Molenaar Dat is een mooie tijd terug. Hoe het stukje straat er indertijd precies uitgezien heeft is onduidelijk. We hebben alleen een tekening van de percelen uit ca. 1820. Wonder boven wonder is tenminste één punt binnen Zevenhuizen herkenbaar gebleven, tot zelfs in onze tijd. Dat is het gortershuis. Zo'n punt geeft natuurlijk de nodige steun bij een speurtocht naar de vroegere bewoning. Dat er indertijd echt sprake zou zijn geweest van zeven huizen aan de hoogzijde verbaast ons niet. Ook nu komt het aantal behuizingen namelijk precies op zeven. En dat hebben we dan nog te danken aan het feit dat Bart de Vries in de voormalige maalderij is getrokken en het grote perceel van Biesheuvel nu door twee families wordt bewoond. Of woningen aan de overkant van de Voorsloot ook oorspronkelijk werden meegeteld is uiteraard volkomen onzeker. Heel misschien werd er trouwens helemaal niet zo precies geteld. Er wordt wel verondersteld dat het getal zeven vroeger gebruikt werd om een kleine hoeveelheid aan te geven. We komen die veronderstelling tegen in het bekende Plaatsnamenboek van Van Berkel en Samplonius. En wel bij de verklaring van Zevenbergen, een naam die niet alleen bij Klundert maar op meer plaatsen in Noord-Brabant wordt aangetroffen. Het blijkt herhaaldelijk dat er helemaal geen sprake is van zeven heuvels! Heel misschien hebben de zeven heuvels waarop Rome gebouwd is hier een eigenaardige voorbeeldrol gespeeld. Héél misschien. Terugkomend op de woningen aan de Laagzijde moet ik bekennen dat waarschijnlijk één woning precies te vinden was op de plaats waar ik dit verhaal neerschrijf. Uit de archieven blijkt dat deze plek al eeuwenlang bewoond werd en gedurende lange tijd door boeren. Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 27