-26- zijn me opgevallen. Waarschijnlijk omdat ik daar een paar keer gekampeerd heb. Het heette in 1525 Veerhusen en heeft eeuwenlang maar vier huizen gehouden. In 1869 waren het er nog altijd vier. Dan schrijft Reinsma dat het aantal huizen nu wel ongeveer verdubbeld zal zijn. Hij kent het plaatsje kennelijk niet persoonlijk want het zijn er intussen aanzienlijk meer geworden. Het is een echt dorp dat in 2006, via het tv-programma De Restauratie, een zak met geld heeft gewonnen om de 13£eeuwse kerk te restaureren. Volgens mijn informatie benadert het aantal huizen op dit ogenblik de zestig! Over Grosthuizen maakt Reinsma nog een aardige opmerking: 'Het heeft niets met een gros oftewel 144 te maken, want het is een samentrekking van Groot Oosthuizen.' Best leuk om te weten. Gedeelte van de Hoogzijde dat tot in de 17e eeuw bekend stond als Zevenhuizen. Om precies te zijn: vanaf timmerman Rood tot en met de voormalige zuivelwinkel van Kater, vanaf nr. 121 tot en met nr. 133 (hier rechts in beeld). Maar laten we ons nu richten op het stukje Zevenhuizen in Nieuwe Niedorp. Als we het bij het rechte eind hebben betrof dat de Hoogzijde vanaf timmerman Rood tot en met de vroegere zuivelwinkel van Kater. Oftewel vanaf nummer 121 tot en met nummer 133. Ook een deel van de Laagzijde, de overkant, moet hier volgens de archieven tot Zevenhuizen worden gerekend. Of dit min of meer gelijktijdig is gebeurd, dan wel veel later, is niet meer na te gaan. Het doet wat vreemd aan dat in dit verband een paar woningen aan de Laagzijde wat westelijker liggen dan men zou verwachten. Hoe het ook zij, op een bepaald tijdstip wordt de naam Zevenhuizen niet meer officieel gebruikt. Dat is het jaar 1670. Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 26