-24- speciaal bij de oriëntatierichtingen: oost, west, noord, zuid in het horizontale vlak, plus beneden, midden en boven in het verticale. Verder geeft men wat aardige voorbeelden die we nog niet hadden, namelijk de zeven schoonheden, de zeven beden van het Onzevader, de zeven weeën van Maria, de zeven kruiswoorden, de zeven kleuren van het spectrum en op zijn zeven gemakken. Als men dit nóg niet genoeg vindt zou je op de zevende hemel kunnen wijzen, op de zevenarmige kandelaar en op het feit dat de schouten in onze omgeving er eertijds zeven schepenen op nahielden. Hoe zit dat nu met Driehuizen en Zevenhuizen? Het dichtstbijzijnde Driehuizen is toch dat aardige kleine dorpje in De Schermer? En Zevenhuizen, ach ja, moet dat niet ergens een heel stuk verderop liggen? Maar waar ook al weer? Dat er in de voormalige gemeente Nieuwe Niedorp ook sprake was van deze namen is wellicht verbazingwekkend. Maar het is gewoon een feit. Om alvast met Driehuizen te beginnen: het betreft een oude naam die waarschijnlijk verloren is gegaan toen één van de drie huizen is afgebroken. Al sinds jaar en dag bestaat dit minuscule gehuchtje uit slechts twee huizen. Je vindt het aan het eind van de tot Poepskade gepromoveerde Poepekaai, oorspronkelijk genoemd naar de vroegere hannekemaaiers uit Duitsland. Deze werden nu eenmaal 'poepen' genoemd. Vandaar. Het voormalige Driehuizen, tegenwoordig 't Horntje Op een van de huizen prijkt de huidige naam 't Horntje, het Hoekje. Als je naar links de hoek om gaat kom je op de Hogebierenweg, de weg met de aardige Friese naam voor hoog liggende woningen. Lang geleden kon je ook rechts de hoek om. Dat was het gewone pad naar Barsingerhorn dat grotendeels langs de Hoogsloot liep. Nu ligt er Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 24