-18- Ja, ja, het huis is wel mooi, maar elke zaak heeft twee kanten of meer, en deze zaak wel terdege. Het eerste jaar, 1968, betaalden we 750 per maand voor ons tweeën, maar dat kon lang niet uit en 1 januari 1969 is de prijs aangepast. Net op mijn verjaardag, 23 september 1969, was de verbouwing van het oude gebouw klaar en aten we voor het eerst in de nieuwe eetzaal. Tot die dag in de hal, die tussen het oude en nieuwe gebouw in ligt. Nu, die grote zaal is mooi, heel modern ingericht met tafels voor vier. Tafels waarop je zo een pot kokende koffie kunt zetten zonder dat er een kringetje op komt. Al het oude tafelgerei afgeschaft, prachtig nieuw bestek en bij het middagmaal en avondeten gedekte tafels. De eetzaal lijkt dan net een tamelijk deftig restaurant. Het ontbijt krijgen we op de kamer. Het brood met beleg wordt de middag ervoor reeds gebracht. Half één middageten, drie uur thee, half zes broodmaaltijd met koffie of thee. En 's morgens tien uur koffie met een koekje, 's Avonds half acht kun je nog thee krijgen in de eetzaal. Maar er zijn dan alleen maar 8 a 9 mannen die er gebiuik van maken. Vrouwen niet één. Die zetten zeker nog wel een kopje op eigen kamer. Zo is de dagindeling februari 1969. Op 31 mei 1968 waren wij 60 jaar getrouwd en deze zeer bijzondere dag moest wel geviei d worden. Dat kon haast niet anders. Deze dag viel op vrijdag maar donderdagavond begon het eigenlijk al, want toen hadden wij een gezellige bijeenkomst met de bewoners in de hal. De grote zaal was toen nog niet gereed. Het bestuur zorgde voor koffie en thee. Wij voor gebak en frisdranken. De voorzitter, de heer G. Grootes sprak het diamanten paar toe en het bestuur had een dame uit Langedijk aangetrokken die oude en nieuwe liedjes zong, begeleid door haar gitaar. Ze was mevrouw Mienes-Bregman en ze oogstte veel bijval. Om half tien ongeveer was de feestelijke bijeenkomst afgelopen en konden wij gaan slapen. Het had ons zeker niet te veel vermoeid, want we sliepen goed. De volgende dag was het grote feest, dat werd gehouden in zaal Hees, bij de kerk. Drie uur was de receptie. Toen wij binnenkwamen in die grote zaal hadden wij de gedachte dat de familie Hees wel op veel bezoek had gerekend, want er waren nogal wat tafels geregeld met bloemen versierd. Het was een echt feestelijk gezicht. Zeer velen kwamen ons gelukwensen en een schat aan geschenken werd ons aangeboden. De familie Hees verzorgde het geheel keurig en niemand had op bediening te wachten. Ze waren nauwelijks gezeten, of ze werden van alles voorzien. De receptie duurde twee uur en van de bezoekers bleven velen tot het laatst. De familie bleef natuurlijk ook daarna, want om half zeven hadden wij een gezamenlijke broodmaaltijd in het bovenzaaltje. Van vijf tot half zeven hebben wij ons geen moment verveeld, want de familieleden hadden elkaar veel te vertellen. Met precies 40 personen waren wij toen bij elkaar. Er waren nogal wat jonge mensen bij en die lieten zich niet De Roode Eenhoorn Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 18