-17- gebeurde eerder dan wij gedacht hadden. Er werden in dit nieuwe gebouw vier woningen ingericht voor echtparen en 28 voor eenlingen. Wij rekenden er nog helemaal niet op dat wij aan de beurt zouden zijn. Maar begin november 1967 kwam de secretaris van de gemeente, de heer W. Bakker bij ons om te vragen of wij er in wilden. Er was een tweepersoons woning beschikbaar. Na veel praten en overleggen hebben wij besloten het te doen en 17 november 1967 zijn wij uit Nijerop verhuisd naar De Vijverhof zoals de nieuwe inrichting later genoemd is. Wij waren toen 80 en 83 jaar. Aan de verhuizing kwam geen verhuiswagen te pas. Het ging te Rusthuis met gemeenteboerderij voet, de afstand was nog geen 100 meter. Dochter en schoonzoon hielpen en 's avonds was alles voor elkaar. En Co en Piet sliepen vrij goed in hun nieuwe woning. Wij hebben een hoekkamer met twee grote ramen, één oost, één zuid, uitkijkend op de Provinciale weg en over de groene weiden van Noord-Holland tot aan Hoogwoud. Door het zuiderraam zien wij onze oude woning in Nijerop. De tweepersoonswoningen zijn aan het eind van de gang waar aan weerszijden de eenpersoonskamers liggen. Twee woonlagen boven elkaar, precies gelijk, en de bovenste te bereiken met lift of trap. Voor je bij ons in de kamer komt treed je eerst binnen in een portaaltje met een aanrecht en gelegenheid zelf water te koken. Dat is handig als je zelf thee of koffie wilt zetten. Dan kom je in de kamer die groter is dan in Nijerop en ook lichter door de twee ramen waarvan de ruiten nooit beslaan (dubbelglas met gasvulling). 's Morgens zien wij de zon opkomen door het oosterraam, en vervolgens zien we haar door het zuiderraam tot p/m 5 uur, tenminste als er geen wolkendek is en dat gebeurt nogal eens. Naast de kamer de slaapkamer met het raam op het zuiden en ook iets ruimer dan in Nijerop. En verder toilet met wasbak en douche. Alles met kranen van roestvrij staal. Het is dus wel in orde, maar de kosten zijn hoog, zodat onze zuur verdiende centen er in weinig jaren bij in zullen schieten. Maar dan wordt het tekort aangevuld door de bijstandswet. Van de Algemene Ouderdomswet ontvangen wij p/m 40 gulden per maand, dat wil zeggen dat er maandelijks 350 gulden bij moet plus de ziekteverzekering van 27,40 per maand. Dan nog wat je zelf nodig hebt voor kleding, kranten, radio enz. Schat dat maar op 70 gulden per maand en reken dan zelf maar uit. Historisch Niedorp, informatieblad 2009 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2009 | | pagina 17