-8- Jacob Nap diens kruidenierswinkel en de achterstaande boerderij worden aangekocht. Dit gebeurde in 1951 waarna afbraak volgde en de garage met een nieuw gedeelte voor touringcars kon worden uitgebreid. In 1965 volgde het kopen en vervolgens slopen van de nabij gelegen dubbel bewoonde oude woning Dorpsstraat 251 Na het gereed komen van de nieuw gebouwde woning op die plek betrok echtpaar Peereboom-Kuyt deze in 1967. De woning Dorpsstraat 249 die nog tussen de garage en het woonhuis van de familie Peereboom stond, werd in 1970 aan het bedrijfscomplex toegevoegd. Na afbraak kon op de vrijgekomen grond een showroom met kantoorruimte gebouwd worden. Hil Peereboom kwam in 1976 te overlijden, waarna zijn vrouw de zaak voortzette, terwijl de er vanaf 1949 werkzame monteur Jan van Herwerden bedrijfsleider in de garage werd. Zowel mevrouw Peereboom-Kuyt als Van Herwerden stopten met hun werkzaamheden in 1990. Aangezien er geen opvolger was om het bedrijf te kunnen overnemen, zijn de bedrijfsgebouwen verkocht en later weer doorverkocht. De garage met woonhuis is ff toen eigendom geworden van N.J. Surink, terwijl loodgietersbedrijf Smak in bezit kwam van de naaststaande touringcargarage met vrijstaande showroom en kantoor. De touringcar-exploitatie was al in 1990 overgenomen door Ruud Houweling die reeds vanaf 1976 als boekhouder in de zaak werkzaam was. Deze vertrok inclusief de touringcars in 1992 naar een nieuw gebouwd complex op het bedrijventerrein in Winkel. Op deze foto van september 2008 het voormalige garage- en touringcarbedrijf van Peereboom. Woonhuis en garage links zijn thans van N.J. Surink.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 8