J. PEEREBOOM, Bijwielea ea Msiiiïifwielea, -6- centen. (Omgerekend naar de euro zouden deze bedragen thans door 2,2 moeten worden gedeeld.) Deze prijzen bleken voor sommigen toch te veel te zijn waardoor men zich minder liet knippen en het scheren uitstelde tot het weekeinde. De kapper/barbier heeft het desondanks nog meerdere jaren vol weten te houden maar zocht wel naar een vaste betrekking. Deze vond hij in 1943 als postbesteller in vaste dienst bij de PTT. 111 GARAGE Peereboom in Nieuwe Niedorp, een garage-/touringcarbedrijf dat meer dan honderd jaar stand hield In het jaar 1894 begon Hildebrand Peereboom, geboren in 1853, een zadel makerij aan de Westerweg, 'Slijksteeg' genoemd in vroegere jaren. Dit was in een woning die rechts van de latere rijwielfabriek 'Havrelux' stond (thans Westerweg 15). In dat pand begon in 1902 zijn zoon Jan Peereboom, geboren in 1878, een rijwielzaak. Enkele jaren later kocht hij een woning aan de Dorpsstraat 247 en zette daar, na een grondige verbouwing, in 1904 zijn rijwielzaak met inbegrip van een motorhandel voort. Het zakendoen verliep blijkbaar voorspoedig want in 1920 werd de zaak verbouwd en voorzien van een nieuwe voorgevel. Dit maakte het eveneens geschikt voor reparatie en verkoop van auto's. In 1925 verleende de gemeente vergunning tot het plaatsen van een 'Shell' benzinepomp. Hil (doopnaam Hilbrand), de in 1906 geboren zoon van Jan Peereboom, had geleidelijk de bedrijfsactiviteiten van zijn vader Jan overgenomen waardoor zijn ouders het wat rustiger aan konden doen. Deze lieten in 1935 tegenover de openbare lagere school een woning bouwen met showroom voor auto's, motoren en rijwielen. Het nieuwe pand was amper afgebouwd of het noodlot sloeg toe waarbij in 1936 het garagebedrijf van Hil verbrandde. De garagewerkzaamheden konden niet worden stilgelegd, waarop er een van hout opgetrokken noodgarage verrees achter de nieuwe woning van de ouders. Aan de Dorpsstraat werd een nieuwe garage gebouwd. Om over een groter bedrijf met meer ruimte te kunnen beschikken werd het naastgelegen café 'Op hoop van zegen' aangekocht en vervolgens afgebroken. Het café 'Op hoop van zegen' N. N IE DORP. Handel in nieuwe en gebruikte BESLIST goedkoopst adres. Voorts alle onderdeelen, alsBanden, Zadels, Spatscliormeii, Stnren, Lantaarns, Hoorns, Bellen, enz. De echts SOLABLANTAABN a 6.50, met oertivioaat van eohtheid. CARBID (de echte Zweedsehe) S7'/s cent per kilo. Inrichting voor beslist alle reparation- Continental, ran Brp of Diinlop binnen band, zoolang de voorraad strekt, 4 ƒ2.00 per stuk. Geen ttmnutekmum* uilen vooraten van MTabrieMsmerfc. Een advertentie uit het beginjaar 1904 aan de Dorpsstraat. In 1880 had schipper Cornelis Krap een gedeelte van een boomgaard gekocht en daar een woonhuis met café op laten bouwen. Aangezien Cornelis Krap schipper was en veel afwezig, behartigde zijn vrouw Aagtje Kruk het café. Toen zij als langstlevende in 1924 kwam te overlijden verkochten de erfgenamen het aan Pieter de Heer, timmerman hier ter plaatse. Deze verhuurde het aan Jan Hagenaar die er de kastelein in werd. In 1937 volgde de verkoop aan Peereboom.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 6