-4- Coops verrichtte eveneens loodgieterswerkzaamheden waarvan mij uit de periode 1940-1945 het volgende is bijgebleven over een door hem uitgevoerde reparatie aan de waterleiding in onze woning. In die jaren kwamen er enkele strenge winters voor waarin het tijdens de nachtelijke uren soms twintig graden vroor. Onze huidige woning was toen nog voorzien van een waterleiding bestaande uit loden buizen. Deze waren door het huis aangelegd zonder enige bescherming tegen vriezend weer. Uit voorzorg werd 's avonds de hoofdkraan al dichtgedraaid terwijl het gedeelte naar de bovenverdieping dan blijvend was afgesloten. Dit was toen kennelijk vergeten te doen met gevolg dat het water in de leiding op de bovenverdieping was bevroren en veranderd in een harde staaf ijs. Op zeker moment begon de loden leiding op enkele plekken lekkage te vertonen. De hoofdkraan was al dichtgedraaid dus viel de lekkage wel mee. Loodgieter Coops kwam om de lekkende leiding te repareren. Toen dit was gedaan bleek alles in orde te zijn, dacht de loodgieter en begaf zich naar beneden om de afsluitkraan open te draaien wat zeer resoluut gebeurde. Coops meende dat hij het water met volle kracht uit de kraan op onze slaapkamer hoorde lopen en ging met spoed naar boven om deze dicht te draaien. Hij was nauwelijks op de bovenverdieping of het water spoot hem tegemoet. De leiding was duidelijk niet afdoende gerepareerd. Loodgieter Coops raakte geheel van slag en riep luidkeels "Gert Gert help me". Mijn vader kwam snel uit de werkplaats achter in de woning toegesneld en draaide de afsluitkraan dicht. Coops stond geheel ontdaan op de zolderverdieping waar hij met beide handen de waterleiding omklemde om het wegspuitende water tegen te houden. Dit voorval is nadien nog vele malen verteld waarbij er door de toehoorders smakelijk om is gelachen. Piet van Staveren en zijn In 1970 was in het pand links nog een'Doe het zelf'-zaak ge- vrouw Corrie begonnen in vestigd. Het pand rechts is de kruidenierszaak van Jan Blokker. 1967 in het pand een Doe het zelf-zaak onder de naam 'Pico'. Zij bouwden in 1973 een grotere gelijksoortige zaak waarin thans de ALDI is gevestigd. Daarna heeft het pand vanaf 1977 t/m 1979 nog dienst gedaan als tweede verkoopwinkel voor agrarische artikelen van Van der Bel. Toen deze naar een nieuw winkelpand was vertrokken, kwam A. Ruiter in 1980 in het pand en vestigde er een schoenhandel met lederwaren artikelen. Hij stopte met de verkoop daarvan in 1997 en bracht de woning enkele jaren later weer in de oorspronkelijke staat van voor 1922. Coops beëindigde zijn zaak in 1953 en verkocht het bedrijf in dat jaar aan Jan Biersteker uit Oude Niedorp die aldaar een twintigtal jaren lang een ongeveer gelijk bedrijf heeft gehad. Hij exploiteerde er in Nieuwe Niedorp tevens een autorijschool bij en beëindigde zijn zaak in 1965.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 4