Bslaagrijke Vsrkoop. Abr. SLOOS, -42- Is dokter Melchior praktiserend arts geweest? Hij heeft op twee plaatsen in de Bosstraat gewoond. Aan het oosteinde van Winkel woonde rond 1948 een kassiesventer genaamd Kroon. Hij had een lange baard. Heeft Kroon met zijn vrouw ook nog in de Groetpolder gewoond? Mevrouw A. van Leeuwen-Klaver vertelde mij: "Mijn opa en opoe Leijen dreven een kroegie onder aan de kluft van de Westfriese dijk, het Dijkerbuurtje". Ze wist niet meer hoe dat kroegje heette. Weet u het misschien? Wie was deze man? "Die vreselijke rotmof', met de voornaam Heinrich. Hij was ingekwartierd in Lutjewinkel tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dit heerschap heeft veel nachtmerries veroorzaakt bij menig middenstander. Kunt u antwoord geven op bovenstaande vragen of bent u in het bezit van waardevolle spulletjes, laat het a.u.b. weten. Ik houd me aanbevolen. Maarten Mooij, Burgemeester Kosterstraat 27, 1731 XD Winkel, telefoon 0224 542314 e-mail m.mooyl@ quicknet.nl Alvast bedankt hiervoor en tot wederhoren. publiek verkoopen: Bij het opmaken van dit infoblad bedacht ik dat het wel aardig zou zijn bij het artikel van Maarten Mooij enige advertenties van Winkeler middenstanders uit oude Schager Couranten op te nemen. Misschien helpt het om het geheugen van onze lezers wat op te frissen en zo Maarten Mooij te helpen bij zijn onderzoek. Op de volgende bladzijde staat nog een viertal knipsels uit deze krant. NoUria te WINKEL, tal op WoenM&g, 14 November 1888, des Toorroiddapi, ten 10 uit, in het logement ,<U Zwaan", tan JA.N WOUD U W INKEL, A. De uitmuntende uit puike kleigronden bestaande Bouw hoeve «Zeewijk", geheel aan en bij elkander gelegen aan den Hoofdweg, in den Polder Groet, gemeente Winkel, be staande nit Heerenhuis. Schurocu Arbeiderswonin gen, met 30 perceelen Wei- en Bouwland, ter gezamen lijke grootte ran 81 Hectaren, 19 Aren, 19 Centiaren. B. Vier perceel en uitmuntend Weiland, uitkomende aan den Dorpsweg ran Winkel, te zamen groot 7 Hectaren, 18 Aren, 30 Centiaren. C. Een welbeklante Brood bakkerij, met Woon- en Winkelhuis, benerens Rri, staande en gedegen in het dorp Winkel, groot 3 Aren, 50 Centiaren, Allee behoorende aan de Erven ran wijlen den Heer C. DE GRAAF, in leven landbouwer ia den polder Groet, gemeente Winkel. Breeder bij billetter» omschreven. Winkel, 2008 Jaap van Beek

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 42